מרהיב: האומנית החרדית שמציירת את גדולי הדור

תכירו את שרה קוטלר. חרדית אמריקאית שנולדה בארץ וגדלה בלונדון. מגיל ארבע היא כבר מציירת והייתה בחוגים שונים של ציור. היא מציגה כעת גלריה של ציורים מרהיבים מגדולי ישראל בכל הזמנים

על הקיר תלויות שלל תמונות- דיוקנאות של מנהיגים מפורסמים לצד אנשים מהרחוב, אתרי נוף ומקומות. בחוץ- רחוב אגריפס הסואן. בפנים- מעמד ציור, צבעים וקנבסי ציור. הצבעוניות על הקירות, על הרצפה ובכניסה לסטודיו מלמדת על סגנון מעניין של אומנות- ריאליסטית אבל גם כזו שנותנת מקום לדמיון נוסף שמוסיף לציורים עוד יופי וערך מוסף.

אז איך הכל התחיל? תכירו את שרה קוטלר. חרדית אמריקאית שנולדה בארץ וגדלה בלונדון. מגיל ארבע היא כבר מציירת והייתה בחוגים שונים של ציור. היא למדה שנה במדרשה חרדית ידועה בירושלים לבנות חו"ל. תורה, מחשבה וערכים. את התואר שלה באומנות היא עשתה בשלושה מוסדות שונים- בלונדון, בבצלאל בירושלים, ובאוניברסיטת מצ'נסטר שם השלימה את התואר.

בכל אחד מהמקומות היא גם עשתה תערוכה מרתקת בנשוא מסויים. כך למשל תערוכה בשם 12 השבטים בהם תריסר דיוקנאות של אנשים דתיים וחרדים המייצגים את החברה הישראלית. לפני כשנה וחצי היא עלתה לארץ וכעת היא גרה בירושלים.
כיום אפשר למצוא בסטודיו שלה, במחירים נוחים, שלל דמויות מהעולם היהודי בצבעים נהדרים. הרבי מלובביץ', הרב שטיינמן, הרב עובדיה, הרב קרליבך, הרוגוצ'ובר, הרב קוק ורבנים נוספים לצד מנהיגים כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו ודמויות ידועות נוספות. ויש גם דמויות מהרחוב. שרה מספרת שכשהיא נתקלת במראה מעניין היא מייד מציירת אותו כמו שהוא אבל היא מוסיפה לו גם רבדים נוספים.

הסטודיו שנמצא כאמור ברחוב אגריפס ליד הכניסה לשוק מעיד כי היצירה החרדית המשובחת והאיכותית יכולה להיות מעניינת עם מחירים סבירים ובעיקר לשלב את העיסוק בקודש עם ציור שהוא כולו קשור לתורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.