מרוסיה לחיזבאללה: טילים ורקטות

בריאיון שהעניקו לכתב ה"דיילי ביסט" סיפרו מפקדי החיזבאללה על ההתקרבות בין מוסקבה ומטה הארגון בביירות, וטענו כי בחיזבאללה לא יהססו להשתמש בנשק גם נגד ישראל. { חיזבאללה מתחמש}

בשעה שנתניהו יוצר קשרים מול מוסקבה שני מפקדים בכירים בארגון חיזבאללה העידו כי צבא רוסיה מעביר לידי הלוחמים באזורי הקרבות בסוריה אמצעי לחימה מתקדמים.

בריאיון שהעניקו לכתב ה"דיילי ביסט" סיפרו מפקדי החיזבאללה על ההתקרבות בין מוסקבה ומטה הארגון בביירות, וטענו כי בחיזבאללה לא יהססו להשתמש בנשק גם נגד ישראל.

"כשזה נוגע לישראל, חיזבאללה לא מקבל הנחיות מאיש", הבהירו הבכירים. "אם יתפתח עוד משבר כמו זה שהיה ב-2006, הברית עם רוסיה תעמוד למבחן".

בין היתר קיבלו רקטות מונחות לייזר ונשק נגד טנקים מרוסיה, "אנו בני ברית אסטרטגים במזרח התיכון עכשיו, רוסיה היא בת ברית שלנו והיא מספקת לנו נשק", סיפר אחד הקצינים.

בריאיון הבהירו הלוחמים כי הם מקבלים את אספקת הציוד  – ללא כל מחויבות מצידם. המפקדים סיפרו על תיאום מלא בין ממשל אסד, אירן, חיזבאללה ורוסיה.

כתב ה"דיילי ביסט" ג'סי רוזנפלד פגש את אנשי חיזבאללה פעמיים בשבועות האחרונים, שסירבו להזדהות בשמם כי הם אינם רשאים לשוחח עם התקשורת.

 

אחד הקצינים סיפר שרוסיה מגבה את ארגון הטרור העוין את ישראל "חיזבאללה מלמד את הצבא הסורי איך להשתמש בנשק הרוסי החדש", ציין אחד המפקדים.

על הלחימה בתוך סוריה סיפרו המפקדים,"באזור של לטקיה מאוד קשה לנווט, אבל שהחל מסע ההפצצה הרוסי בספטמבר זה הפך לקל בהרבה", הוא ציין והוסיף כי מי שמספק לרוסים את המידע על המטרות הם אנשי חיזבאללה בשטח. "בלי חיל האוויר שלהם אנו לא יכולים להתקדם, והם לא יכולים לתת לנו תמיכה אווירית בלי מידע מאתנו, מהקרקע".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.