מרזל ובן ארי תובעים את יהודה אבידן (הקלטה)

נמשך העימות בין אנשי אלי ישי לש"ס , וכעת ברוך מרזל ובן ארי, ראשי 'עוצמה יהודית' ומי שרצו לכנסת יחד עם אלי ישי בבחירות האחרונות ולא עברו את אחוז החסימה, תובעים את יהודה אבידן איש ש"ס בעקבות אמירה של האחרון על כך שהשניים הפגינו אל מול ביתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ובכך פגעו בכבודו {תביעת דיבה}

נמשך העימות בין אנשי אלי ישי לש"ס , וכעת ברוך מרזל ובן ארי, ראשי 'עוצמה יהודית' ומי שרצו לכנסת יחד עם אלי ישי בבחירות האחרונות ולא עברו את אחוז החסימה, תובעים את יהודה אבידן איש ש"ס בעקבות אמירה של האחרון על כך שהשניים הפגינו אל מול ביתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ובכך פגעו בכבודו.

האזינו לעימות ברדיו שהוביל אל התביעה

בין היתר נכתב בכתב התביעה שהוגש על ידי משרד עורכי דין של התובע כי: "התובעים הינם דמויות ציבוריות מוכרות ומנויים על הציבור הדתי. התובע 1 – מר ברוך מרזל, הינו פעיל ציבור תושב היישוב היהודי בחברון, קשור בעבותות לציבור החרדי, ופועל להידוק הקשר בין ציבור זה לבין הציבור הדתי לאומי התובע 2 – ד"ר מיכאל בן – ארי, הינו איש חינוך וחבר כנסת לשעבר התובע 3 – איתמר בן גביר, הינו הח"מ – עורך דין במקצועו ובעלים של משרד עורכי דין, המוכר היטב בתודעת הציבור ופעיל למען עם ישראל וארץ ישראל בעת קרות האירועים, היו התובעים חברים במפלגת "עוצמה יהודית" – אשר התמודדה בבחירות לכנסת ה-20 שנערכו ביום 17.3.2015, במסגרת סיעת "יחד", שהעומד בראשה – מר אליהו ישי, שימש כשליחו הנאמן של הרב עובדיה יוסף זצ"ל בכנסת. ואילו הנתבע הינו דמות ציבורית מוכרת, פעיל בתנועת ש"ס, נציג וועדת הבחירות מטעמה ובעל עיסוקים ציבוריים שונים."

עוד נכתב שם כי במהלך ראיון של מרזל ברדיו קול חי, עלה לשידור אבידן וטען כי מרזל רדף את הרב עובדיה. מרזל השיב לאבידן כי הוא משקר, כי מעולם לא הפגין נגד הרב עובדיה ואף סיפר על הקשר שהיה לו עם הרב שכיבד את מרזל הרעיף עליו אהבה, ושיבח אותו פעמים רבות אלא שאבידן למשמע דברים אלה, במקום להתנצל הוסיף חטא על פשע וטען כי המחנה של מרזל, בן ארי, ובן גביר הפגינו מול הרב עובדיה. בשלב זה עלה לשידור עו"ד בן גביר ואמר כי: "בקצרה תראה אני מבין שיהודה אבידן ממשיך בסחבקייה שהייתה לו במהלך כל הדיונים בוועדה גם עם נציגי יש עתיד וגם עם נציגי מר"צ, הוא כנראה בחר לו להיות הסמן השמאלני של הציבור החרדי זה בסדר, אבל אסור לו להשמיץ ואסור לו לומר דברי לשון הרע. שמעתי את השידור שהוא מתחיל לדבר שברוך מרזל הפגין מול הבית של הרב עובדיה וכשברוך אמר לו "שקרן שקרן זה דיבה", פתאום מר אבידן תיקן את עצמו ואמר "לא לא לא זה המחנה שלך" וכשאלתם אותו מי זה "המחנה" אז הוא אמר "איתמר בן גביר", אז גם איתמר בן גביר לא הפגין מול הבית של הרב עובדיה ויהודה אבידן יש לו … עד מוצאי שבת כדי לעלות לשידור ולהתנצל. במידה והוא לא מתנצל אני הולך לקחת אותו לבית המשפט לתביעת דיבה, הוא צריך להבין שאי אפשר לשקר ואי אפשר לומר דברים של השמצה…".

אבידן מצידו בחר שלא להתייחס או התנצל ואף לא הגיב למכתב שנשלח אליו בדרישה לפיצוי בגין אמירת דברי השקר כלפי מרזל בן ארי ובן גביר. בפרק המשפטי לכתב התביעה נטען כי כתוצאה מדברים אלה נגרם נזק קשה מאוד לפעילותם הציבורית של השלושה וכי בין הנזקים שנגרמו מפלגת יחד שמרזל היה אחד מהמועמדים שלה לא עברה את אחוז החסימה.

התובעים טוענים כי בדבריו עבר אבידן על חוק איסור לשון הרע וגרם להשפלתם של התובעים בעיני הבריות ועשה אותם מטרה לשנאה בוז ולעג מצידם, עוד נטען כי דבריו של אבידן פגעו במשרתם ומשלח ידם של התובעים, וכי אין פרסום הדברים חודש לפני הבחירות לכנסת, נועד כדי לפגוע בבחירה למפלגת יחד . התובעים דורשים מאבידן לפצותם בסכום של ארבע מאות אלף שח וטוענים כי סכום הנזק שנגרם גדול מהסכום בו נקבו, אך הם מעמידים את הסכום רק מטעמי אגרה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני אוהב את יהודה אבידן איש חכם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הנוכל – יהודה אבידן-בוסו ימ"ש.

  נוכל – בעל אלף פרצופים מקורבו של דרעי ועבריין מסוכן.

  יצחק |
  הגב