מרזל וגופשטיין & ולדר (הקלטה)

במהדורה המרכזית' של 'קול חי', שוחח מוטי לביא עם שני כוכבי סימפוזיונים מוכרים ושנויים במחלוקת, בנצי גופשטיין וברוך מרזל, מול חיים ולדר שמציג את הזווית שלו. האזינו. {הסימפוזיונים בישיבות}

בימים אלו בקעמפים של הישיבות הגדולות מתקיימים סימפוזיונים בהשתתפותם של חברי כנסת ואנשי תקשורת חרדים.

על כך ועל דה דיברו ב'מהדורה המרכזית' של 'קול חי', עם שני כוכבי סימפוזיונים מוכרים ושנויים במחלוקת, בנצי גופשטיין וברוך מרזל.

בראיון למוטי לביא הסביר גופשטיין: "עיתון 'יתד נאמן' חרט על דגלו להילחם בהופעות שלי בקעמפים, בני רבינוביץ ואחרים, אני חושב שכל אחד יחשף לדעות ולא יפחד. גם אם אני טועה שידעו למה אני טועה ואיך אני טועה, אני חושב שזה חשוב. אני מביא דברים חשובים דברים מעוררי חשיבה, מסקרנים".
מרזל עצמו אומר כי הוא "בורר את המקומות שאני הולך, אין לי זמן, עסוק בהרבה מאד פעילות. מקומות שזה ליצנות, לשעשע את החבר'ה – זה לא מתאים לי. אם אני אצליח להעביר את הדעות שלי…".

ומה מרזל חושב על חלק מבחורי הישיבות?, "אני נתקל כל יום בבחורי ישיבות, ואני חייב להגיד לך, אני מרגיש שחלק מהם ממש תינוקות שנשבו. אני מוכן להתווכח בצורה מכובדת על כל שאלה. הבחורים האלו יוצאים לעולם ולא יודעים א' ב' ביהדות, דברים הכי אלמנטריים. אצלי בשולחן שבת יש קעמפ כל שבת, יש לי סביב השולחן סאטמר חסידים ליטאים, אשכנזים ספרדים, יש יסודות פשוטים ביהדות שמתבררים סביב השולחן".

מנגד, איש החינוך חיים ולדר דווקא תומך בהזמנתם של האנשים השנויים במחלוקת לקעמפים: "בחורי הישיבות הם החבר'ה הכי חדים במדינה הזאת, יודעים כל דבר אם תרצה ואם לא תרצה, הם יודעים איך להתקיף אותו, החלופה היא שתשעמם אותם. צריכים גם גירוי מסוים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.