מרזל VS גליק: "לא חיים באנרכיה"(הקלטה)

פעיל הימין הקיצוני ואיש הר הבית בעימות רדיופוני סוער בסוגיית החייל שירה במחבל ששכב מנוטרל על הכביש {האזינו}

לאחר שהפתיע והשמיע דעה מתונה בענין החייל שירה במחבל בחברון, פעיל הר הבית, יהודה גליק, התעמת בשידור חי עם פעיל הימין הקיצוני, ברוך מרזל, בענין. האזינו

כזכור, גליק התייחס לסערת החייל החשוד שירה למוות במחבל שנוטרל בחברון, ואמר כי הוא מגנה את הירי. "האירוע היה מאוד מאוד מזעזע. תפקידו של חייל להתגונן ואפילו להילחם אבל מהרגע שהאירוע הסתיים יש להעביר למערכת המשפטית".

"דווקא בגלל שאני תומך בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון אני אומר כי אנו בתור חברה מתוקנת, אסור לאף אחד לקחת את תפקיד השופט או מוציא לפועל בידיו".

"אני מאוד רוצה שברגע שמחבל רוצה לדקור או לפגוע יסיים את האירוע כשהוא מת. אבל ברגע שזה הסתיים וזה לא ככה".

https://www.youtube.com/watch?v=B2yojDVlDkk

בראיון ל'ערוץ 7' הבהיר גליק את דבריו: "אף אחד לא חולק על כך שמחבל שמגיע להרוג צריך למות, וחייל שפוגש בו צריך לשאוף להגיע למגע ולהרוג, אבל תפקיד החייל הוא להילחם, ומרגע שהאירוע מסתיים זה כבר תפקידן של מערכות אחרות לבצע את האכיפה. אוי ואבוי לנו אם החייל או השוטר יחליט שתפקידו להעניש במקום להילחם ולהתגונן או לפקח על הסדר הציבורי כשמדובר בשוטר. תפקידו של החיל הוא לא לשפוט ולהוציא לפועל את גזר הדין".

'מי שלא מסכים איתי כבר נחשב לעוכר ישראל, אפיקורס ורפורמי. אנחנו לא צריכים להיות שם. אנחנו צריכים לדעת להכיל ולהיות קשובים לדעות אחרות", אומר גליק ומביע שביעות רצון על כך שכמה וכמה אישים מובילים בימין הביעו גם הם עמדות דומות לשלו.

"מאוד צרם לי שהפכו את החייל לאויב האומה, לרוצח והובילו אותו באזיקים. מי שלא יודע להבדיל בין החייל הזה לרוצח הוא עיוור ומעוות מוסרית. מי שמנצל את האירוע כדי לטעון שצה"ל לא צריך להיות ביהודה ושומרון הוא מעוות מוסרית. אבל מצד שני גם מי שחושב שמגיע לו צל"ש והוא גיבור לאומי גם לו יש עיוות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.