מרים פיירברג שוחררה למעצר בית: "אחזור לנהל את העיר"

ראש העיר נתניה מרים פיירברג, החשודה בקבלת שוחד נשלחה למעצר בית בן שבועיים. לאחר מעצרה היא הודיעה כי תחזור לנהל את נתניה. המשטרה: "בדתה ראיות ותיאמה עדויות, מפחדים להעיד נגדה". צפו: פיירברג יוצאת מבית המשפט.

השוחד בנתניה: היום (שלישי) החליט בית משפט השלום בראשון לציון לשחרר את מרים פיירברג, ראשת העיר נתניה שנחקרה ונעצרה בחשד לקבלת שוחד, למעצר בית מלא למשך שבועיים.

שחרורה התאפשר לאחר שהמשטרה שינתה את עמדתה והסכימה לשחרור – בתנאי שפיירברג תורחק מהעירייה.

השופט קבע שפיירברג תורחק מהעירייה למשך כחודשיים – עד ל-7 בנובמבר.

צפו באדיבות רשת

לאחר שחרורה מהכלא,  פיירברג  הגיבה לראשונה לחקירה: "הכל בסדר, אני אחזור לעיר ואחזור לנהל אותה. אסור לי לדבר הרבה". בעלה רוני איכר הוסיף: "עכשיו בסדר כשהיא איתי".

על פיירברג נאסר ליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה, בהם בנה צפריר ובעלה לשעבר אלי שחשודים בקבלת שוחד עבורה. ההסכמה לשחרור מהווה שינוי עמדה מטעם המשטרה, שעד לאחרונה טענה כי קיים חשש לשיבוש החקירה אם פיירברג תצא ממעצר.

למרות ששמרה על ארשת פנים עליזה, נציג המשטרה, רפ"ק אלישע קוגן, ביקר את פיירברג: "החשודה תיאמה עדויות ובדתה ראיות". קוגן טען כי "עובדי העיריה חוששים להעיד נגדה" וביקש להרחיק אותה מניהול העירייה במשך 90 יום. עו"ד נתי שמחוני, פרקליטה של פיירברג, טען מנגד: "ראש עיריית נצרת לא הורחק, ראש עיריית חדרה לא הורחק, ראש עיריית רמת גן, לחיאני לא הורחק – הבקשה של המשטרה להרחיק את פיירברג ל-90 יום זה להדיח אותה הלכה למעשה".

השופט מיכלס התערב בדיון ואמר: "אני מכיר מקרים הפוכים כמו של אור יהודה. 90 יום זה הרבה מאוד זמן, עדיין יש עיר שצריך לנהל אותה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.