מרכז י.נ.ר יקיים סדנאות הנחיית הורים במוסדות החינוך בירושלים

הגב' מ. אמיר, מנהלת פרוייקט הנחיית הורים במרכז י.נ.ר: "כיום לא מספיקה הורות אוהבת, נדרשת הורות יודעת. צורך השעה כיום היא להעניק להורים ארגז כלים להתמודדות נכונה עם הילדים נוכח אתגרי התקופה".

מרכז י.נ.ר המוביל בתחום ההכשרה לייעוץ, הנחיה וטיפול, יקיים פרוייקט ארצי של העברת סדנאות הנחיית הורים במסגרת מוסדות חינוך בכל רחבי הארץ במטרה להעניק להורים את הכלים הנכונים להתמודדות עם גידול ילדיהם.
במסגרת פרוייקט הסדנאות מושם דגש על הקשיים המאפיינים את גיל ההתבגרות ומתן מיומנויות להורים להתמודדות עם קשיים, זיהוי ואיתור מצוקות ומניעתן. במסגרת הפרויקט, משתלבים תלמידי תכנית ההכשרה למנחי הורים ובוגריה במוסדות החינוך ומנחים קבוצות מטעם ובשיתוף הצוות החינוכי.
הסדנאות עוסקות במגוון תחומים ונושאים רלבנטיים כגון סמכות הורית, מודעות עצמית, גבולות, מאבקי כוח, תרבות הפנאי, התמודדות עם אתגרים חינוכיים ועכשוויים, התמכרויות, איתור מצבי סיכון וכדומה. מטרות הסדנא הן שיתוף ואוורור רגשות, נירמול ההתמודדויות, פיתוח מיומנויות לתפקוד הורי הולם, הקניית ידע פסיכולוגי וחינוכי, ופיתוח מוטיבציה ללמידה והשכלה.
הנחיית הסדנאות במוסדות החינוך נעשית על ידי מנחה הורים מוסמך המותאם לאופי המוסד החינוכי ובשיתוף מלא של הצוות החינוכי. חשוב לציין שכל הפרוייקט כולו נעשה בהתנדבות וללא כל תמורה כספית מצד ההורים או בתי הספר.
התלמידים מקבלים לפני הסדנא ובמהלכה הדרכה קבוצתית ממרכזי התכנית: מר אריה אשדת M.A (לגברים) גב' מלי אורנבוך M.A (לנשים) והדרכה פרטנית מגב' מיכל אמיר M.A , המפקחת והמנהלת המקצועית של הפרוייקט.
הקבוצות יכללו 8-10 זוגות הורים בכל קבוצה, ויתקיימו פעם בשבוע, במשך 8-10 מפגשים.
הגב' ט. נחום רכזת הקורסים במרכז י.נ.ר: "בימינו חשוב מאד להנחיל להורים את הכלים הנכונים להתמודדות ולכן הסדנאות קורסים של מרכז י.נ.ר בתחום הנחיית ההורים מבוקשים מאד. אנו מקיימים את הסדנאות במוסדות חינוך רבים כאשר בכל מוסד חינוכי קיימת התאמה מושלמת לאופי של המוסד, ובכך מעניקים להורים ארגז כלים להתמודדות נכונה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.