מרלין וניג חסידת בעלזא תתמודד ברשימת התעוררות לעיריית ירושלים: "רוצה את תיק הקולנוע" • וניג ל'קוקר': "איימו על ילדיי שיוציאו אותם מהחיידר"

 חרדית חסידית בעלזא תתמודד במסגרת רשימה חילונית למעוצת עיריית ירושלים, תנועת "התעוררות" סוגרת את רשימתה הסופית למועצת העיר. הרשימה מונה 18 חברים שיתמודדו בבחירות הקרובות. מרלין וניג חסידת בעלזא  תוצב במקום השביעי ברשימה עם הבטחה לתיק הקולנוע בעיר (תיק שהיה של התנועה גם בקדנציה הקודמת).

 הערב היא חשפה בפייסבוק את הפרטים וכתבה:  "אז רגע לפני שהאדמה רועדת והחרדים שואלים: חרדית במפלגה חילונית? והחילונים שואלים: חרדית ו-תיק הקולנוע? רגע לפני שהתקשורת הארצית והמקומית מטה לכאן ולכאן ומפספסת את העיקר, חשוב לי להזכיר לכם אישית מי אני:

וכך היא מתארת: "גדלתי בקו התפר הירושלמי- מרחק הליכה ממאה שערים, העיר העתיקה, רח' אתיופיה ובית הרב קוק. מכירה את המשפחות הכי חרדיות, חילוניות, לאומיות, מסורתיות, ערביות, אתיופיות, בעיר. מכירה את הפאנקיסטים, המשיחיסטים והאמנים הקבועים והמזדמנים. גדלתי 21 שנה כחילונית וכמעט 13 שנה כחרדית בעיר הזאת. אני וחברי חונכנו במוסדות הכי חילונים בעיר וכיום אני מחנכת את שבעת ילדי במוסדות הכי חרדיים בה. כסטודנטית וכמרצה אני מכירה את מוסדות ההשכלה הגבוהה בעיר. כאשת אברך-את ספסלי הישיבה.

עוד היא מספרת, "מכירה את שני הקטבים האלו שמעולם לא דיברו נורמלי (פעמים רבות מבורות ולא משנאה- אך פעמים רבות גם משנאה) אוהבת שיש פה הכל- את הגשר לסינמטק כשבדרך לסרט מקבלים דרישת שלום מחומות העיר לנשמה. אוהבת את הטעם והריח הזה כאן, שמתערבב, שנוטף שמעורר געגועים למשהו בלתי ניתן למישוש. כירושלמית כזאת, ההתחברות לתנועת "התעוררות" בעיר מתבקשת. התעוררות היא תנועה צעירה, פתוחה לדיאלוג שמבקשת לקדם את העיר מבחינות רבות כגון דיור בר השגה, כלכלה מפותחת, תרבות ועוד. העיסוק בתרבות והרצון לקיים דיאלוג בריא ומפוכח בין המגזרים השונים בעיר-אך טבעי לי. כחוקרת בינתחומית לרבות הקולנוע החרדי- תיק הקולנוע בעיר הוא תיק עם משימות רבות שארצה לקדם במסגרת פעילותי הציבורית ואני מאמינה כי בתרבות כולה תלוי עתידה המשותף של העיר.

"איימו על ילדיי – אך הם אינם אשמים"

לאחר שהיו מראשי בעלזא שהתנערו מוניג, היא אומרת בתגובה ל'קוקר': "אני משתייכת לחסידות בעלזא. הבוקר קיבלתי הרבה טלפונים שכל בעלזא בסערה, אבל אני לא יודעת מה הם רוצים. אני לא חוששת, כי אני מאוד ממוקדת במטרה ורוצה לקדם את הקולנוע החרדי. לא מעבר לזה. אני מתעסקת בקולנוע חרדי כבר הרבה שנים, ואני מקדמת אותו בתוך המגזר. במפלגות החרדיות אין את תיק הקולנוע, ולכן הלכתי להתעוררות. אני לא מתעסקת בפוליטיקה, ומעניין אותי רק לקדם את הקולנוע".

עוד אמרה ל'קוקר': "בעלי לא יודע אך למגר את כל הטפלפונים. אמרתי לבעלי שישמור על קור רוח, כי אני לא מתכונת לפרוש בגלל הלחצים. איימו שיוציאו את הילדים מהחדר, אבל הילדים לא אשמים".

מרלין

לסיום היא כותבת כי התעוררות בראשות עופר ברקוביץ' "מבשרת שינוי" מתוך שיתוף ובשפה חדשה ורעננה".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא כל בעל תשובה הוא בעלזער על אף ש'צהר' ו'הידברות' הם בעלזא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אישה פשוט מדהימה ומיוחדת עושה עבודת קודש..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. היא אישה חזקה מאוד, מרשימה מאוד, אני רוצה לחזק את ידה ולאחל לה בהצלחה במה שהיא עושה . היא פועלת למען העיר כל הכבוד
  לה. חסידות בעלזא למי שלא מכיר זה אחת מהחסידויות הגדולות בירושלים

  עידו |
  הגב
  • גם אם אתה חסיד בעלז , זה לא אומר שאתה מכיר את כולם, יש מאות חסידי בעלז

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. הם כנראה במצב קשה………………. מצאו את מי לבחור?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב