מרמרה 2? ח"כ ערבי יצטרף למשט לעזה

ח"כ באסל גטאס מבל"ד הודיע לרה"מ כי בכוונתו לקחת חלק במשט הקרוב לעזה. זועבי: "משט המרמרה לא הצליח במאה אחוז ולכן יש צורך בעוד משט"

חמש שנים לאחר משט המרמרה בו נטלה חלק ח"כ חנין זועבי , מגיעה תורה של ספינת המאריאן לעמוד במרכזו של משט נוסף לעבר עזה. המשט הנוכחי גורר התעניינות רבה זאת בשל השתתפות הצפויה של ח"כ באסל גטאס.

הח"כ הקיצוני מבל"ד שיגר אמש מכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון ובו הבהיר שיעלה על המשט לעזה.

בראיון לגל"צ התייחסה חברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה המשותפת לצעד של חברה למפלגה ואמרה כי הייתה רוצה להשתתף בעצמה במשט: "לצערי אני לא משתתפת במשט, זה לצערי כי המצור לא הסתיים…כל בן אדם נורמלי היה משתתף במאבק נגד מצור ונגד כליאת שני מיליון בני אדם על פיסת אדמה".

על משט המרמרה אמרה זועבי: "המשט לא הצליח במאה אחוז ולכן יש צורך בעוד משט. אם המשט הזה לא יצליח יש צורך בעוד משט ויש צורך להעמיד לדין בבית הדין הבינלאומי את האחראים הפוליטים והצבאיים".

לשאלה האם גם מחבלי חמאס צריכים להגיע לבית הדין הבינלאומי השיבה זועבי: "שבית הדין יחקור הכל, עובדה שישראל מפחדת יותר מחמאס".

זועבי הוסיפה: "אחוז הסחורה שנכנסת לעזה הוא 15%, אחוז האבטלה הוא 44%, אחוז המובטלים הצעירים הוא 60% ואחוז העוני הוא 40%…מדינת ישראל עודנה שולטת ועל פי החוק הבינלאומי מידת האחריות היא כמידת השליטה. יש משט כי דעת הקהל הישראלית לא יכולה להסכל בראי, אל תצפו לחיים נורמליים בתוך ישראל כשהכיבוש והמצור נמשכים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.