תפילת מרן הגר"ע נענתה: "מובארק יצא זכאי"

בני משפחתו של מרן הביעו סיפוק על ההחלטה לזכות את נשיא מצרים לשעבר והזכירו את הברכה המפורסמת של מרן על מובארק לפני שנפטר

הנשיא המצרי המודח  חוסני מובארק, שהופל מכסאו בשנת 2011, התייצב הבוקר (שבת) בבית המשפט בפרברי קהיר לקראת הקראת גזר דינו במשפט החוזר. לאחר שהביע אמון מלא בחפותו, השופטים קבעו כי מובארק אינו אשם בהרג המפגינים, ואף ניקה אותו מאשמה בפרשת שחיתות. ההחלטה התקבלה בקריאות צהלה בבית המשפט

בקרב משפחתו של מרן הביעו סיפוק על ההחלטה והזכירו את הדברים שאמר מרן על מובארק  לפני שנפטר, "ואני תפילה, אומר לכם, אני מתפלל להקב"ה שיציל אותו מיד שונאיו, ויטע בליבם של השופטים שלו חכמה בינה ודעת, דעה והשכל, משום הכרת הטוב שיפסקו דינו ויוציאו לאור משפטו ויוציאו אותו זכאי", זה הברכה שבירך הרב לפני כשנתיים וחצי עוד לפני שהשלטון המצרי התהפך ובשעה  שעוד המוסלמים בראשות מוחמד מורסי שלטו.

את הדברים אמר בשעתו מנהיגה הרוחני לשעבר של תנועת ש"ס מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, לפני כשנתים בדרשתו השבועית  שעסקה במצבו של נשיא מצרים המודח מובארק.

 וכך אמר בדרשתו: אני לא פוליטקאי, כוונתי לשם שמיים. אגיד לכם דבר אחד קטן: לפני 28 שנה אני הייתי רב ראשי לישראל, נודע לי דבר אחד שבמצרים עשו וועדה של מהנדסים בכירים, לעשות תוואי איך לעשות כביש שיהיה הקלה לתושבי מצרים, אבל הכביש הזה עובר על בית הקברות היהודי, שם טמונים גדולי עולם ובתוכם רבי חיים קפוסי בעל הנס, אם יעשו שם את הכביש יצטרכו לזרוק את כל הקברות של שוכני עפר והיה סכנה לזה.

"מיד לקחתי מקלי ותרמילי ונסעתי למצרים. היה איתי רבי אריה דרעי. ביקשנו מהשגריר שבישראל שיודיע להם שאנחנו רוצים לבקר את הנשיא, והלכנו אצלנו. היה מובארק הנשיא, קיבל אותנו בכבוד מלאכים, והתחלו לבקש אותו, כך וכך, התוואי הזה פוגע בקברות היהודים יהיה אחר כך ביזיון לשוכני עפר, מבקשים אותך תשנה את התוואי ותעשה תוואי אחר וישארו הקברות על מנוחתם.

"הוא אמר שזה יעלה הוצאות הרבה לשנות את התוואי, אבל אתה מבקש אני נותן לך, למה השגריר שלנו במצרים כשבא פה הציגו אותי בפניו, 'זה היה ממנה מקום של הרב הראשי לפני כשלושים שנה'. הייתי במצרים, לכן הוא עשה לנו כבוד, אחרי שבקשתי אותו הסכים, היה עוד דברים סודיים שאני לא יכול לספר אותם, בקשנו אותו וכל דבר נענע בראשו. אמר טוב, והוא קיים את הכל, כל מה שהוא הבטיח לי קיים.

"אחרי שהוא גמר מובארק, הוא ביקש, באנו ללכת, 'הוציאו כל איש מעליי' והוציאו את כולם החוצה, ונשארתי אני והוא, והוא אמר לי 'אדוני הרב תברך אותי', אני מאמין בברכה שלך. שמתי ידי על ראשו וברכתי אותו 'יהי רצון שתאריך ימים על ממלאכתך'. זה היה לפני 28 שנה, הוא מלך יותר משלושים שנה, היה נשיא של מצרים, במצרים שיהיה שלושים שנה זה דבר נדיר, לא דבר רגיל, אבל ב"ה הברכה התקיימה.

"האיש הזה מובארק, הביא כבוד למצרים, היו מלכים נשיאים מעריצים אותו, הוא עשה כבוד למצרים, הוא הביא הרבה כבוד למצרים, הוא מנע מלחמות, ובמלחמות 'מזה וכזה תאכל החרב' מכאן ומכאן נהרגים, כאן הוא מנע מלחמות, איש שלום, אוהב ישראל, והוא נפל עכשיו, ואני תפילה, אומר לכם, אני מתפלל להקב"ה שיציל אותו מיד שונאיו, ויטע בליבם של השופטים שלו חכמה בינה ודעת, דעה והשכל, משום הכרת הטוב שיפסקו דינו ויוציאו לאור משפטו ויוציאו אותו זכאי, ואח"כ אני יעמוד להתפלל שה' יתן לו רפואה שלמה ויהיה בריא, מצווה להתפלל על כל אוהבים של ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.