מרן הגראי"ל: "אין טעם למהר לרכוש דירה"

אברך שנועץ במרן הגראי"ל בנוגע לסוגיית רכישת דירה לבתו שמע ממנו תשובה מפתיעה. לסיפור המלא

על רקע המלחמה של שר האוצר משה כחלון בהורדת מחירי הדירות – עלה אברך ת"ח למעונו של הגראי"ל שטיינמן ונועץ עימו לגבי האפשרות לרכישת דירה.

אותו אברך תושב בני ברק שבתו עומדת בפרק 'האיש מקדש', שאל את מרן הגראי"ל האם להקדים ולרכוש דירה לבתו, או שמא יש להמתין בשל האפשרות שמחירי הדירות ירדו. מרן הגראי"ל השיב  בנחרצות: "אין טעם למהר לרכוש דירה", והמליץ: "תמתין  לפחות עד שבתך תתארס ורק אז תרכוש דירה".

אותו אברך מספר לקוקר כי חש שרוח הקודש בוקעת מגרונו של מרן הגראי"ל, שכן עתה לאור התוכניות של שר האוצר כחלון, מעריכים יותר ויותר אנשי נדל"ן כי מחירי הדירות ירדו בעיקר בפריפריה.

יש לציין כי מדובר בהוראה פרטית ואין בכך הוראה לציבור הרחב.

שר האוצר הודיע על שורה של תוכניות שעשויים להביא להוזלה במחירי הדיור, תוכנית הדגל של כחלון – כל מכרזי הקרקע שיפורסמו על ידי המדינה בייעוד למגורים יפורסמו במתווה "מחיר למשתכן". עוד בתכנית של כחלון, פיצול דירות, הסבת משרדים לדירות, ועידוד ראשי הרשויות המקומיות לבניה באמצעות מענקים .

בענף הנדל"ן חלוקים האם כחלון יצליח לעשות מה שרבים וטובים לא הצליחו, אך כולם תמימי דעים כי כחלון אכן נחרץ  להביא לשינוי יסודי בענף.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אנחנו לא מבינים בגדלות וברוח הקודש, אבל כל פעם מתפעלים ונרעשים זה ממש מבהיל הפיקחות הנדירה והבלתי מצוי של מרן הגריא"ל שליט"א

  ברוין |
  הגב
 2. למרן יש רוח הקודש, אך מניין לאברך מבני ברק כסף לרכוש דירה לביתו עוד לפני שמתארסת

  אברך? |
  הגב
 3. מרן עונה ככה כל השנים שאין צורך להיכנס לחובות כדי לרכוש דירה לבת לפני שמתארסת….ובאמת אין צורך ליחצ״ן את מרן כל הזמן….

  ש״ש משזר |
  הגב
 4. אולי הוא אמר לו לחכות עד אחרי האירוסין מחשש אחר
  ובאמת רוח הקודש נבעה מגרונו

  בני |
  הגב
 5. אולי תפסיקו עם השיווק המגעיל הזה תאמינו לי שמרן הגראי"ל מספיק ענק וגדול גם ללא כל ההמצאות והשטויות האלה בכל יומיים. לא רואים שום גדולה בסיפור הזה. זה מיותר לחלוטין

  לא יאומן |
  הגב