תיעוד: איגרת התנחומים של הגראי"ל למשפחת ששון

מרן הגראי"ל שטינמן ומרן הגר"ח קנייבסקי שיגרו איגרת תנחומים לרב גבריאל ששון ומשפחתו בעקבות הטרגדיה המחרידה שפקדה אותם

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון לייב שטינמן שיגר מכתב תנחומים מיוחד להרב גבריאל ששון ומשפחתו בעקבות הטרגדיה הקשה שפקדה את ביתם.

במכתבו, כותב מרן ראש הישיבה "שמעתי על האסון הנורא שקרה לכם בשבוע האחרון, היות שחז"ל גילו לנו שאדם צריך לראות ולהבין שבודאי הכל יהיה לטובה ומי יודע דרכי ה' יתברך בודאי מכאן והלאה אך טוב וחסד ימצא באהליכם והנני בזה לנחמכם כמו שהורונו חז"ל ונקווה כי ה' הטוב לא יוסיף לדאבה עוד וינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים".

IMG-20150328-WA0012הורד (3)

הורד (2)

הורד (1)

IMG-20150328-WA0021

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נוסח מחודש שלא נשמע מעולם וכנראה טעות סופר….. בגמ׳ מסופר על נחום איש גם זו שהיה אומר גם זו לטובה ,עכשיו בהווה!!! וכן על רבי עקיבא שאמר הכל לטובה על בה שקרה עמו בדרכו, בהווה !!!! והיינו שהכל כעת לטובה אפי׳ שאין זה נראה בעייני בשר ודם…….אך האומר הכל ״יהיה״ לטובה אומר מפורש שעכשיו זו רעה שתקוותו שיתהפך בעתיד לטובה……..ולא נתנה נבואה אלא……

  מתלמידי מרנן ורבנן |
  הגב
  • אני בוכה ומבקש מגדולי מועצת התורה לא לעשות שום פשרות עם הצבא! זה מדה נגד מדה מהשמים! המועצת רוצים להרוג הנשמות, והאנשים האלו נהרגו בהר נוף אצל רובין ימ”ח. תפסיק את המחלוקת בין בני התורה. אנשים עוד לא קולטים מה הולך להיות פה השנה!! חייבים להתחזק ולחזור בתשובה !!! אין עוד מלבדו!! אבל צריך קצת שכל לראות שרובין ממש הסיטרא אחר של דורינו.

   כבוד הרב רובין שליט”א: רב דקהילת בני תורה בהר נוף בירושלים עיר הקודש, אתה בטח כבר יודע שאתה מהגורמים הגדולים במחלוקת בבני תיירה, ומש”ה הקב”ה הביא הטבח בבית כנסת שלך. אתה מספר לשר התורה שליט”א שהיה לך נס שלא היתה שם, אני ממליץ לך לחזור בתשובה להפסיק לבזות ר’ שמואל שליט”א מהר, כבוד הרב, הקב”ה ריחם עליך ונצלת כדי שתשוב בתשובה שלמה, ותפסיק המחלוקת, ולצערינו נראה שאתה עוד ממשיך …, “שומו שמים” כבוד הרב, לטובתך נא לזכור שמרן הצדיק הגאון ר’ שמואל אורבאך שליט”א תלמיד חכם ענק וצדיק גדול, ואיך אתה ממשיך לבזות אותו ??? המושגים אכזריות שלך לגבי המחלוקת בבני תיירה, לכאורה גרמו את הטבח האכזרי!!! לא מתאים לרב גדול כמוך. אני מרחם עליך!!!!!

   לא שאני יודע חשבונות שמים, אבל הרב רובין פרסם מאמר תוקפני ופוגע נגד הרב שמואל אויירבך ו15 אלף מצביעי מפלגת עץ, אולי הוא לא פיטר חזן אבל הוא בהחלט עזר בתמימותו ליוצרי המחלוקת ועודד את אלו שרדפו את אותם שלא שמעו לרב איקס. איש שלום הוא לא. כולם יודעים עד כמה ידו הארוכה של רובין הובילה את המאבק בבני התורה האמיתיים והטהורים ובלי ספק לכן הרצח היה באותו מקום שבו נאמרו דיברי הבלע שפורסמו אחר כך ביתד בקיצור צרם לי מאוד את רובין עדיין מכנה את עצמו הרב קום והתפטר.

   רובין הצית את אש המחלוקת בביה”כ בדבריו בשנה שעברה פרשת חיי שרה באותו בית כנסת והוא הראשון לחולל את המחלוקת המרושעת בושה . בושה שרובין רב השכונה מחניף לערבים. נכון ששוטר נרצח באכזריות אבל קצת פרופורציות. הוא מנדה ומפלג את הציבור החרדי הוא אחראי על סהלם של יהודים יראים שכל פשעם שהם הולכים בדרך רבם. שעד לא מזמן היה רבו. שיפנים את המקאה הנורא שקרה בשכונה שבה הוא הרב שלה ויפסיק עם המחלוקת שהוא מוביל. עד מתי???? רובין ידוע בתור אינטרסנט שעושה הכל בשכונה אך ורק למען אינטרסים אישיים ו״אם יצא לו מזה משהו..״!!! הוא הכניס אדם לכלא והדיח עדים בגלל שפתח תלמוד תורה נגד ת״ת שהוא קשור אליו.. הקים מפלצות מגורים כי שם יש לו נכסים ועוד ועוד..!! הגיע הזמן שיאבקו בו ויעיפו אותו מהשכונה!!

   רב הקהילה הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין שליט”א רב בית הכנסת ‘קהילת בני תורה’ לא מתבייש ומצטלם ביחד עם נשים פרוצות! תראו בעצמכם… במקום חילול השם אין חולקים כבוד לרב.

   מי הוא זה ואיזה הוא רב יצחק מרדכי הכהן רובין האיש הכי קרוב אל מרן הרה”צ הגאון שמואל אויערבך שליט”א שיצא בהתקפה חריפה וחילל שם שמים ברבים, וקבע בדעת בעל הבית, כי ‘הקדיח תבשילו’ ומאז גרם לחורבן התורה וחובה להרחיק ילדים ממנו – זעזוע…. מדובר ביצחק מרדכי הכהן רובין מחבר הספר הפופולרי ‘אורחות שבת’ שהוא חתנו של ר’ יענקל אויערבך מרמת חן הוא היה אחד האנשים הכי קרובים לשמואל אויערבך שליט”א ואפשר לומר כי היה איש סודו וזאת בנוסף שהיה להם קשר משפחתי, ואיש לא ציפה שהוא יהיה זה שידבר כפי שהוא דיבר השבת, הדברים האלו החרידו את כולם מקצה לקצה, הר נוף בירושלים געשה בשבת לא יכלו להרגע הבינו כי הפעם מרו ר’ שמואל אויערבך שליט”א הרחיק לכת, מפני שאם רובין מדבר כך סימן שהוא הרחיק מאוד.

   רובין ניתח את המצב ואמר כי שמואל אויערבך ‘הקדיח תבשילו’ ופרץ בבכי נורא ושאל איך נוכל לגדל את ילדינו עם השפעה הרסנית שכזו, הוא דיבר על הנזק שגרם שמואל אויערבך וצעק כי כל מה שהשיג כסא בעיריה וכח פוליטי לא שווה את הנזק לעולם הישיבות עולם התורה ובעיקר לחינוך הדור הבא שהוא הרוס שבור וגמור בגלל המעשה שעשה, לא יוכלו לתקן את הנזק הזה, מפני שהפעם זה עבר כל גבול, הוא זוכר את תשמ”ט אפילו אז המאבק לא הרחיק כפי שהוא הרחיק הפעם, וצעק כי ר’ שמואל מזיק הוא הרס את כל אשר בנו במשך עשרות שנים והעיז והוסיף כי כל מה שבנה הרב שך במשך כל שנותיו ר’ שמואל הרס בחדשים האחרונים ובמיוחד בשבועות האחרונים. רובין אמר, כי דוקא בגלל שהוא היה כל כך קרוב אליו הוא חש חובה להשמיע את הדברים, מפני שאם חלילה נשתוק אין עוד כל סיכוי שאי פעם יהיו מי שינסו לתקן, לא נראה שאפשר בכלל לעשות שלום, זה דבר שלא באופק כלל שפירושו מחלוקת עולמית, והוא ר’ שמואל אחראי לכל הנופלים במלחמה הזו.

   מה שהיה הכי חמור בדבריו כשזעק כי חובה להרחיק ממנו ילדים, אסור שילדים בכלל ישמעו מהשם שלו שלא יראו אותו שלא יספרו עליו, מפני ששמו היום זה המזיק הכי גדול לחינוך, אין מה שגורם הרס ונזק יותר ממנו וקרא לשומעי לקחו מעתה כשעוסוקים בחינוך הילדים להימנע מהזכרת שמו ובכלל שלא יידעו שהיה או יש אחד כזה, זה הכי בריא עד כמה שאפשר מפני שאחרת כל החינוך הרוס איזה חילול השם ברבים!!! כששמעו מה אמר היו המומים מפני שמדובר באדם הכי קרוב לר’ שמואל אויערבך שליט”א מי שאיש לא היה מאמין כי הוא ידבר ככה ועליו נאמר ויפתח ה’ את פי האתון וגו’.

   אני באמת משתומם למה רק צד אחד אלו מעיר התיירה משמיצים והורסים היהדות החרידית, ומלשינים, ומדברים לשון הרע, ומוצים שם רע, ומביישים אבריכם ומשפחתם וכו’ והצד השני מירושלם שותקים ומקבלים הכל באהבה כמו ערליכע אידון, אליהם נאמר כצאת השמש בגבורתו וגו’ ושותק פיו בשעת מריבה, שאינו לשם שמים. התרגדיה הזאת מזכיר לי משהו רע מאוד, מזכיר לי את תקופת סטאלין ברוסיה האדומה!! גם תגידו לי כל החכמים ונבונים והרדפים , איפה היה כל האש והמרץ הזה והכסף כשנלחמו הגדולים-הצדיקים באייפונים, באנטרנט, בחוסר הצניעות ב”שאל” וכד’? הרי באו מים עד נפש.

   למעשה אין לנו ברירה חוץ מ”לא” לבזות צדיק הדור ותלמיד חכם א’ רק משום שהוא לא מבני ברק, עיר התירות והמחלוקת. אני פשוט יושב ומשתומם, למה כולנו רואים שרק צד אחד מהאנשים מעיר התיירה, משמיצים, והורסים היהדות החרידית, ומלשינים, ומדברים לשון הרע, ומגינים, ומוציאים שם רע, וכו’, והצד השני מירושלם שותקים כמו צדקים גמורים, ומקבלים הכל באהבה גמורה כמו “ערליכע אידון”, הגמ’ אומרת עליהם נאמר הכתוב “כצאת השמש בגבורתו וגו’” ושותק פיו בשעת מריבה. הבני יששכר בהגדה אומר, שהיו מסובין בבני ברק שבני ברק בגימטריא השטן [364] בפרט הכא שהמחלוקת מוכח שאינו לשם שמים, כל הריב אך ורק לשם כבוד של: העסקנים-והנכדים -המנהגים-את- הרע -בנים.

   במקום חילול השם אין חולקים כבוד לרב.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • מה שלומך עציצון שלי?
   תחזור להטריד חברות מזון ולא את קוראי האתר הבריאים

   איציק |
   הגב