לקלפי או לחו"ל? מרן הגראי"ל לראש הכולל: "שאלה קשה"

ראש כולל בבבני ברק פנה לראש הישיבה, וסיפר לו כי הוא נוסע לגייס כספים למען אברכי הכולל שזקוקים לקבלת מלגות, "מצד אחד אני דואג לאברכים אך מאידך גיסא אני רוצה לקיים את המצווה של ועשית ככל אשר יורך, מה השיב הגראי"ל?

על רקע התייצבותם של גדולי ישראל בקריאת "הקול קורא" להצביע למען רשימת יהדות התורה, עלה ראש כולל בבני ברק למעונו של הגראי"ל שטיינמן בבני ברק ושאל אותו כיצד ינהג במערכת הבחירות הנוכחית.

כידוע, בין פורים לפסח (ימי הבחירות) שוהים ש"דרים,בהם: ראשי ישיבות, רבנים, מנהלי מוסדות, ומאות עמך בית ישראל שמתדפקים על דלתות הנדיבים, ומבקשים את נדבתם.

ראש הכולל  פנה לראש הישיבה, וסיפר לו כי הוא נוסע לגייס כספים למען אברכי הכולל שזקוקים לקבלת מלגות, "מצד אחד אני דואג לאברכים אך מאידך גיסא אני רוצה לקיים את המצווה של ועשית ככל אשר יורך, מרן הגראי"ל באצילותו ובמחשבה על האברכים השיב לראש הכולל: " שאלה קשה", וחייך  לעברו.

דובר  חזון איש 5 העיתונאי בני רבינוביץ אמר בראיון לערוץ 2 באותו הקשר: "כי אף רב לא יכריח  יהודי לשלם מכספו כרטיס טיסה, אך הוא מכיר הרבה חרדים שמוכנים לשלם על המצווה כסף רב ובלבד לכבד את גדולי ישראל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לא הבנתי האם ראש הכולל יודע מה עליו לעשות…..כנראה לי שחשוב יותר ההצבעה מאשר החזקת סתם אברכים..אך יש להשמר שלא יברחו לכולל אחר שישלם להם תחת חסותו של מרן הגרש״א

    ממצביעי דגל לשעבר |
    הגב