מרן הגראי"ל שטיינמן בהתבטאות נדירה: "זה שיצביע ג' ינצל מהגיהנום"

חמישה ימים לבחירות: התבטאות נדירה של מרן הגראי"ל שטיינמן הבוקר בפני מקורביו: "זה שיצביע ג' כשירצו להכניסו לגיהנום, יצעק לא, לא… וההצבעה תועיל לו להינצל מגיהנום. אמש קרא לציבור לצאת ולהצביע, ״בידכם להכריע לקידוש השם ולא לחילול השם״ אמר.

חמישה ימים קודם הבחירות. הבוקר התבטא מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בפני בני ביתו ביטוי נדיר בהקשר לחובת ההצבעה עבור 'יהדות התורה'.

כאשר דיבר על חובת כל אחד ואחד להצביע, ולא יוכל לטעון כל מיני סברות עקומות לפטור עצמו מזה. גם לא להיתלות באילני רברבי.. הוסיף ואמר – שזה שיצביע ג', אז מעוועט וועלין איהם אריין נעמן אין גיהנום, וועט ער שרייען ניין ניין… און דאס וועט איהם ראטעווען… – כשירצו להכניסו לגיהנום, יצעק לא, לא… וההצבעה תועיל לו להינצל מגיהנום.

אמש נשא מרן ראש הישיבה הרב שטינמן את המשא המרכזי בכנס הבחירות של 'דגל התורה' וקרא לציבור לצאת ולהצביע, ״בידכם להכריע לקידוש השם ולא לחילול השם״ אמר.

הגאון רבי אליהו מן הביא את דבר מרן הגר"ח קניבסקי: ״חובה כפולה ומכופלת כל העדות והחוגים כל אחד ואחד בלי יוצא מן הכלל לקדש שם שמים ולהצביע לרשימת ג שמנוהלת על ידי גדולי ישראל והנציגים שואלים כל דבר. חובה גמורה היא ואסור להימנע וכל הנמנע נושא באחריותו כל הנזקים המגרמים על ידי זה וכל המקדש שם שמים ומצביע ג זוכה שיתקדש שם שמיםמעל ידו ויזכה לכל טוב סלה ושפע ברכה והצלחה בכל הענינים״.

האב"ד הגר"י סילמן הביא את דבר הגר"נ קרליץ: ״לאחינו החרדים לדבר השם. לבחירות השפעה על דברים שעקרי הדת תלויים בהם ולפעמים קול אחד מכריע ומי שנמנע יהיה אחראי לתקלות בעתיד וכולם חייבים להצביע לרשימת ג שיפעלו רבות לקיום התורה וחס ושלום נחשוב ששב ואל תעשה עדיף כי מי שעושה זאת חבר לאיש משחית״.

ראש ישיבת פוניבז הגאון רבי גרשון אדלשטיין נשא דברים קצרים במעמד: ״חייבים להצביע אות ג' שזה קידוש השם וזו הוראת רבותנו ומחויבים .

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לא כדאי לפרסם תגובות של עציצים נובלים, שמשקים אותם בדברי תרעלה נגד גדולי דורינו שליט"א , מדובר באנשים שעומדים להצביע ללפיד כדברי הרבנים אתמול בעצרת קידוש ה' שמי שנמנע מצביע לכל המפלגות לפי החוק הידוע…

  חרדי עובד |
  הגב
  • תגובה לחרדי ע(א)ובד……תתמודד אם הטענה האמתית….ובכבוד הראוי בבקשה

   ממצביעי ג׳ לשעבר |
   הגב
 2. ברור לכל בר דעת………. שדברי מרן הגר״נ קרליץ אינם יכולים להיות בהקשר לבחירות של עכשיו….וה׳ ישלח לו רפו״ש בקרוב……כך לשאר דברי מרנן ורבנן שנאמרו דינם שווה להנ״ל………ואותי עזבו מקור מים חיים לחצוב להם ״לוחות״ נשברות…….ועד מתי יעבדו על הציבור

  מקורב בחצרות מרנן ורבנן |
  הגב
 3. אשרינו שזכינו לגדול שכזה
  מרן צדיק הדור הגרא"ל שליט"א

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אשרינו שזכינו גם למרן הגר״ח קנייבסקי…. וכן למרן פוסק הדור הגר״נ קרליץ…וודאי שאין להרהר אחר דבריו כלום

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב