מרן הגראי"ל שטיינמן הכריע: "לבטל את רפורמת 'עוז לתמורה' בסמינרים"(וידאו)

לאחר סבב התייעצויות ופגישה שנערכה היום במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, הכריע ראש הישיבה לדחות את רפורמת 'עוז לתמורה' של משרד החינוך, על פי הרפורמה, המורים בבתי הספר התיכוניים יעברו מ-24 שעות עבודה בשבוע ל-40 שעות, תמורת תוספת של כ-50% לשכרם. הגראי"ל הכריע נגד הרפורמה המשעבדת את האישה החרדית ללימודים ולמקצועות

לאחר סבב התייעצויות ופגישה שנערכה היום במעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן, הכריע ראש הישיבה לדחות את רפורמת 'עוז לתמורה' של משרד החינוך, על פי הרפורמה, המורים בבתי הספר התיכוניים יעברו מ-24 שעות עבודה בשבוע ל-40 שעות, תמורת תוספת של כ-50% לשכרם. הגראי"ל הכריע נגד הרפורמה המשעבדת את האישה החרדית ללימודים ולמקצועות.

במהלך היום נכנס הגאון רבי מאיר קסלר רב העיר מודיעין עילית למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לאחר שבעבר הסמיכו גדולי ישראל את הנהלת איגוד הסמינרים לפעול מול משרד החינוך בכל מכלול הנושאים הקשורים לתכנית עוז לתמורה, אך הועדה הביאה את הנושא בפני גדולי ישראל שהכריעו כי הרפורמה לא תוכנס לסמינרים.

(תחקיר נגד הרפורמה)

הרפורמה כוללת תוספות שכר למורים בתמורה לתוספת שעות, תגמול בתי ספר מצטיינים והוספת שעות לימוד אישיות לתלמידים. על פי הרפורמה, המורים בבתי הספר התיכוניים יעברו מ-24 שעות עבודה בשבוע ל-40 שעות, תמורת תוספת של כ-50% לשכרם.

על פי ההסכמות, מנהלים שבית ספרם נכנס לעוז לתמורה יקבלו גמול ניהול על כל היקף משרתם, והוא יביא לידי שיפור ניכר בשכר, דבר שלא היה להם עד כה.

יצויין, כי גם בציבור החילוני מורים רבים אינם מרוצים מהרפורמה. לדבריהם, נוצר מצב בו מורים שעובדים יחד נהנים מתנאים שונים, לטענתם "יהיו בתי ספר שלא ייקחו חלק באף רפורמה ולכן המורים שלהם לא יתוגמלו. זהו האבסורד בהתגלמותו. ישנם תנאי העסקה שונים בתכלית למורים שיישבו באותו חדר צוות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.