מרן הגראי"ל שטיינמן התבטא בחריפות: "אם בבית שמש יבחר ראש עיר חילוני יהיה זה חילול ה'"

על רקע הבחירות ברשויות המקומיות התבטא בחריפות מרן הגראי"ל שטיינמן בנוגע לתבוסה אפשרית של ראש העיר משה אבוטובול:

את הדברים אמר בליל שבת האחרון, שבת תשובה, בו התייחס מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בשיעור שמסר במעונו, למסכת הרדיפות נגד עולם התורה והציבור החרדי בארץ ישראל, והתבטא בכאב "כלל ישראל צריך עכשיו ישועה גדולה מהרשעים".

בין הדברים הראשונים שהזכיר מרן הגראי"ל ברשימת דבריו, הזכיר את המאבק על עתיד בית שמש, באומרו ש"אם חלילה יבחר בבית שמש ראש עיר חילוני יהיה זה חילול ה'".

"עכשיו הרשעים נאבקים על בית שמש, ואין להאמין שיש כאלה שעוזרים לכל שחילוני יבחר במקום כזה לראשות העיר", הוסיף מרן הגראי"ל בכאב.

כהמשך לדברים, ביקש מרן הגראי"ל שיביאו לפניו את הספר 'שערי תשובה' לרבינו יונה, וביקש שיקראו בשער ג' אות קמ"ג, בחומר האיסור של חילול ה', בו כותב רבינו יונה: "היצורים כולם נבראו לכבוד ה' יתברך. שנאמר 'כל הנקרא בשמי ולכבודי בראתיו יצרתיו אף עשיתיו'. אכן נודע מן השכל כי המחלל את השם ובוזה דברו אבדה תקותו. כי לא רב לו אשר לא יקים מה שנדרש ממנו מעיקר יצירתו לכבד את השם ולקדשו. אבל שלח ידיו לעשות התמורה וההפך ולחלל את שם קדשו".

בשלהי הדברים הוסיף כי המערכה היא על כלל עולם התורה, ויש למערכה זו חזיתות רבות, וצריך להרבות בתפילה ובתורה כדי שהשנה החדשה תהיה 'תחל שנה וברכותיה'.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.