מרן הגראי"ל שטיינמן לאברכים: מסכות אב"כ? לא בבני ברק ולא בירושלים!

על רקע קולות המלחמה המנשבים מסוריה התייחס מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א למצב הביטחוני.

מרן  נשאל הבוקר לאחר תפילת שחרית בביתו על ידי מספר אברכים, "האם לאור סימני מלחמה בין סוריה לישראל  יש צורך לקחת מסכות מגן מפני חשש מנשק כימי"?

והשיב מרן ראש הישיבה לאותם אברכים מודאגים, "לא צריך לא בבני ברק ולא בירושלים".

בימים האחרונים קרסו עמדות החלוקה של המסכות בכל ריכוזי החלוקה ברחבי הארץ.

הבוקר פורסם ב'קוקר', שהיום הוא היום האחרון לפעילות תחנת החלוקה בירושלים,בנתיים, מאות צובאים על תחנת חלוקת ערכות המגן בשכונת שמואל הנביא. לאחר מכן יחולקו ערכות מגן רק באיזור המרכז, ואילו התחנה בירושלים נסגרת.

בשבוע הבא יפתח מוקד חלוקת חדש בשכונת רמת אלחנן בבני ברק באולם מפעל הפיס ברחוב אשל  אברהם בעיר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אהוביי אחיי ורעיי מאהבה מסותרת תוכחת מגולה לכו נא ונוכחה זכרו ימות עולם בינו שנות דור ודור ההיתה כזאת מימות עולם ואיה איפוא מצאתם מנהג זה באחד מכל ספרי חכמי ישראל הראשונים והאחרונים להיות מנהג ותיקון לשאול בעצה גשמיות כדת מה לעשות בעניני העולם הגשמי אף לגדולי חכמי ישראל הראשונים כתנאים ואמוראים אשר כל רז לא אנס להו ונהירין להון שבילין דרקיע כ"א לנביאים ממש אשר היו לפנים בישראל כשמואל הרואה אשר הלך אליו שאול לדרוש ה' על דבר האתונות שנאבדו לאביו כי באמת כל עניני אדם לבד מדברי תורה וי"ש אינם מושגים רק בנבואה ולא לחכמים לחם כמארז"ל הכל בידי שמים חוץ מיראת שמים ושבעה דברים מכוסים כו' אין אדם יודע במה משתכר כו' ומלכות בית דוד מתי תחזור כו' הנה הושוו זה לזה ומ"ש בישעיה יועץ וחכם חרשים וכן משארז"ל ונהנין ממנו עצה ותושיה היינו בד"ת הנקרא תושיה כמארז"ל יועץ זה שיודע לעבר שנים ולקבוע חדשים כו' שסוד העיבור קרוי עצה וסוד בלשון תורה כדאיתא בסנהדרין דף פ"ז ע"ש בפרש"י:

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב