מרן הגראי"ל שטיינמן: לא לדיל עם הבית היהודי – ולא לקדנציה שנייה לגר"ש עמאר

בעוד הגזרה הדתית-חרדית סוערת סביב הדיל שיהיה או לא יהיה לבסוף בין ש"ס לבית היהודי בדבר זהותם של הרבנים הראשיים לישראל שייבחרו בקרוב, הפתעה מגיעה דווקא מגזרה אחרת:
החל מאמש (ב') מבהירים מבית מרן הגראי"ל שטיינמן כי הגראי"ל מתנגד לכל דיל שהוא עם 'הבית היהודי'.
אמש זה התחיל עם ראיון שהעניק קובי רוזנשטיין, נאמן בית הגראי"ל, במהלכו אמר כי מרן הגראי"ל מתנגד בתוקף לכל דיל עם הבית היהודי. רוזנשטיין אמר אף כי בעניין הזה הועברו מסרים ברורים לבית מרן הגר"ע יוסף, וכי הוא מקווה כי השת"פ בין אריה דרעי וש"ס לדגל התורה יימשך.
מאוחר יותר נכנסו לבית הגראי"ל הדיין הגאון רבי אברהם שרמן והגאון רבי שמחה הכהן קוק רבה של רחובות, ששאלו את הגראי"ל לדעתו על הדיל בין ש"ס לבית היהודי.
בתגובה אמר הגראי"ל כי הוא מתנגד נחרצות לדיל שכזה, ולא רק מהצד הדתי לאומי. הגראי"ל הוסיף ואמר כי אין לתת לגר"ש עמאר לכהן שוב כרב הראשי.
ובתוך כך, ביקור מפתיע נוסף נערך אמש בבית הגראי"ל, לשם הגיע מרן הגר"ש אויערבאך. הגר"ש הבהיר כי הוא רוצה להיכנס לגראי"ל להתברך לרגל חג מתן תורה שיחול בשבוע הבא.
בדבריו אמר הגר"ש לגראי"ל כי בא לבקש ברכה לקבלת התורה לכבוד חג התורה, והוסיף ואמר לגראי"ל: "הרבה זמן לא ראיתי את ראש הישיבה".
לאחר מכן בירך בעצמו את הגראי"ל באריכות ימים ובעוד ברכות, ונפרד ממנו לשלום. בפגישה נכחו הרה"ג משה שטיינמן והרב שרגא שפירא.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חוצפה, מרן הגר"ש עמאר שליט"א אינו זקוק להסכמה של רב כזה או אחר,
    הרב עמאר שליט"א הוא אדם גדול בזכות עצמו.

    דוד |
    הגב