מרן הגר"ח: "אני יודע הכל על הבחירות, מה השאלה?" • צפו

תיעוד מלפני 5 שנים: ר' שלום בער סורוצקין נכנס אל מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א, ואמר כי יש אנשים החושבים ש"עובדים על הרב". הגר"ח הגיב: "הטענות האלה היו מימי קורח

מחסירים ממרן הגר"ח פרטים? ב'דגל התורה' הוציאו בדקות האחרונות תיעוד וידאו, בו מכחיש מרן הגר"ח קניבסקי כי אינו מונח בפרטי הבחירות.

יודגש: מדובר בתיעוד מהבחירות הקודמות, לפני 5 שנים, אלא שבדגל טוענים כי לא השתנה דבר מאז, והגר"ח מונה בפרטים היום, כמו אז.

הוידאו יוצא בתגובה לטענות מצד שלומי אמונים בקשר לאלעד, כי לא הציגו לפני הגר"ח שהיה הסכם חתום עם שלומי אמונים וכאילו פעלו בדגל נגד ההסכם, כשהגר"ח לא יודע ממנו.

בדגל אומרים כי "קמפיין ההשחרה נגד גדולי ישראל שמתנהל בשנים האחרונות, הגיע לפתחו של מרן הגר"ח קנייבסקי. השיחה שהתקיימה על רקע אחד ממסעות ההסתה נגד גדולי ישראל בבחירות שעברו, מפריך בצורה חד משמעית את הטענות על כך ש"הסתירו ממרן הגר"ח קנייבסקי פרטים", ועוד טענות שהועלו בשבועות האחרונים על ידי גורמים אינטרסנטיים".

צפו בוידאו:

בשיחה נדירה עם הגרש"ב סורוצקין, הועלו הטענות לפיהם ההחלטות הפוליטיות מתקבלות על ידי הגבאים והנכדים והרב לא מעורב בקבלת ההחלטות. מרן הגר"ח דוחה את הטענות בשאט נפש ומשווה את הטוענים לאנשי קורח ועדתו, שבאו בטענות על משה רבינו שהוא לא יודע את כל הפרטים.

בדגל ציינו כי הטענות על חוסר מעורבותם של גדולי התורה בהחלטות פוליטיות הם לא חדשות ועולות מידי מערכת בחירות, על ידי גורמים אינטרסנטיים שרוצים להחליש את הכח של גדולי התורה.

בימים האחרונים חזר מרן הגר"ח על הדברים מספר פעמים בפני אנשים שבאו לשאול אותו האם הוא מעורב בכל החלטה, והדגיש כי הכל על דעתו וכל הפרטים מונחים לפניו לפני שמתקבלת ההחלטה.

תמליל הוידאו המלא:

השואל: בכוללים אומרים ששמעו מאנשים על הרב, שהרב לא יודע את כל הפרטים של הבחירות ורק אומרים לרב כל מיני דברים, הגבאים, הנכדים וכולם ואפשר לעבוד על הרב. האברכים אומרים שאף פעם לא שמעו דיבור ברור מהרב

מרן הגר"ח: "כבר היה לעולמים"

השואל: "מה הפשט כבר היה לעולמים?"

מרן הגר"ח: בימי קורח

השואל: איפה זה כתוב בימי קורח?

מרן הגר"ח: גם אמרו את זה שמשה רבינו לא ידע. הקהילו את כל העדה על משה ואהרון.

השואל: מה הפשט בזה? כאילו שמשה ואהרון לא ידעו?

מרן הגר"ח: הם משוגעים, מטורפים, בקיצר

השואל: יש אברכים שאומרים שלא שמעו מהרב מפורש שהרב יודע את כל הפרטים

ורק שלא עובדים…

מרן הגר"ח: בטח שאני יודע, מה השאלה?!

השואל: פשוט זה מה שמסתובבים כל היום שהרב לא יודע

מרן הגר"ח: רחמנא ליצלן

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוידאו הנ"ל מלפני חמש שנים היכן שר' חיים קנייבסקי מאשר שהוא יודע הכל. בכלל לא מהיום זה רק מלפני 5 שנים!!! אבל היום הרב רק יודע מה שיענקושי משקר לו. איזה בלוף הם: הם רוצים שיחשבו שהיום ר' חיים גם יודע... ובאמת אין לו שם מוסג מה קורה בבחירות, הוא רק יודע מה שהשקרן יענקושי אומר לו. הם חברת שקרנים, אכזרים, מסיונרים, משומדים, כופרים בתורת ד', עמלקים ממש - בני בניו של המן למדו ולומדים בבני ברק...

    הוידאו הנ"ל מלפני חמש שנים היכן שר' חיים קנייבסקי מאשר שהוא יודע הכל. בכלל לא מהיום זה רק מלפני 5 שנים!!! אבל היום הרב רק יודע מה שיענקושי משקר לו. איזה בלוף הם: הם רוצים שיחשבו שהיום ר' חיים גם יודע… ובאמת אין לו שם מוסג מה קורה בבחירות, הוא רק יודע מה שהשקרן יענקושי אומר לו. הם חברת שקרנים, אכזרים, מסיונרים, משומדים, כופרים בתורת ד', עמלקים ממש – בני בניו של המן למדו ולומדים בבני ברק…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב