מרן הגר"ח בהוראה: נשים לא יעלו לציון מרן הגראי"ל שטיינמן

"יש מעלה לנהוג כן, שנשים לא יעלו לקבר", הורה מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א שהוסיף: "כמו כן, אין לעלות אל הקבר בלילה, רק אחרי חצות"

ימי החנוכה שעברו עלינו לטובה, עברו השנה בצילם של עשרות מעמדי זיכרון ומספד וסיומים בכל רחבי הארץ לעילוי נשמתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זצוק"ל, שיום היארצייט הראשון חל בערב חנוכה.

להבחל"ח, מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א שנפשו היתה קשורה בנפשו, חרג הפעם ועשה דבר שלא ידוע שנהג כן במקרים דומים, הוא עלה על קברו ביום היא"צ אחרי שחרית כותיקין, והתפלל שם רגעים ספורים (כזכור, גם בהלוית מרן זצוק"ל, הגר"ח ביקש אחר קבורתו לעלות על קברו ואמר שם קדיש ושב לביתו), וראה בזה צורך להכיר לו טובה ולעשות נחת רוח לנשמתו.

והנה, בסמוך למקום מנוחתו של מרן זצוק"ל בבית העלמין פוניבז' בבני ברק, בנו אוהל גדול לרווחת אלפי המתפללים, ודנו עם הגר"ח בדבר, והיה מרוצה שלא עשו האוהל על הקבר ממש, רק סמוך אליו (כי מרן החזון איש לא היה מרוצה מאוהל שעושים על קבר ממש, כי הוא מרבה טומאה בארץ ישראל).

בנוגע לעליית נשים על הקבר – הורה הגר"ח שליט"א כי היות ודעת הגר"א היה שלא יעלו, לכן יש מעלה לנהוג כן ולא יעלו, והוסיף – אפשר לפעול ישועות בתפילה בזכות הצדיק זי"ע, גם בתוך הבית.

הגר"ח שליט"א נשאל מארגון מסוים אודות עליה על הקבר בלילה, ולא היה מרוצה ואמר כי זמן שהנשמה נמצאת הוא ביום, או אחרי חצות הלילה אבל בתחילת הלילה אין עולים.

עוד נשאל מחתנו הגאון רבי שרגא שליט"א בנו של מרן זצוק"ל, שכתוב בספר חסידים שאין עולים על הקבר ב' פעמים ביום, מהו לעלות על הקבר, ואחרי שעלה, הלך לקברים אחרים באותו בית החיים ורוצה עכשיו לחזור שוב האם נחשב ב' פעמים, ולא התיר לו הגר"ח שליט"א.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מי לנו כמו שר התורה????

  * ללא קשר לנ"ל

  הנה הסיפור למה ח"כ דרעי הגיע אתמול בערב לרבי מבעלזא שליט"א, כדי להציע ולחייב אותו ואולי גם לכפות אותו, לפרוש מאגודת ישראל בירושלים, ולשבור אותה מבפנים. בגדר של "תָּמוֹת נַפְשִׁי עִם פְּלִשְׁתִּים", בכלל לא אכפת לי שגם אני אנזק, ולכאורה הפגישה היתה כדי לנקום באג"י, כמו שלכד שמשון הגבור 300 שועלים, קשר לפידים לזנבותיהם, שילחם בשדות פלשתים והבעיר וכו' … והכל לקיים שהַשִּנְאָה וְהַנְּקִימָה קָשָׁה מְאֹד לְשֶׁיִּמָּלֵט מִמֶּנּוּ לֵב הוּתַל אֲשֶׁר לִבְנֵי הָאָדָם, וְהַנְּקָמָה מְתוּקָה לוֹ מִדְבַשׁ.

  הנה: בפגישה שנערכה ביום שלישי בערב בין אריה דרעי והרבי מבעלזא שליט"א הציע דרעי לאדמו"ר כי בעלזא תפרוש מיד מאגודת ישראל, והוא יבטיח למיכל הלברשטאם סגנות ראשות עירית ירושלים, ותיק מכובד מאוד, וישאירו את אגודת ישראל בחוץ, אולי כדי לנקום בהם? והלו כתיב "לֹא תִשְֹנָא אֶת אָחִיךָ בִּלְבָבְךָ" (ויקרא יט). "ולֹא תִקֹּם וְלֹא תִטֹּר אֶת בְּנֵי עַמֶּךָ". כּנראֶה שֶׁהַיֵּצֶר הוֹלֵךְ וּמַרְתִּיחַ אֶת לִיבָּוֹ לעבירות חמורות שבחמורות.

  עוד הציע דרעי לרבי מבעלזא שליט"א שישתף פעולה עם המועצות של ש"ס ודגל התורה בענין חוק הגיוס דהייו גזירת גיוס השמד והזימה בפועל של ממש, והוא מתחייב להבטיח לנציג בעלזא בעתיד נציגות בכנסת במסגרת אחת המפלגות רח"ל.

  לשיחה צורפו גם ח"כ ישראל אייכלר ומיכל הלברשטאם בתקוה כי ירצו לשתף פעולה של גזירת גיוס השמד והניאוף. יצויין כי אייכלר כבר הודיע כי אי אפשר לכנס את כל שלשת המועצות ולכן הוא ינסה לכנס את שלשת מזכירי המועצות, אבל שכח שבאגודת ישראל יודעים טוב מה הוא זומם… אין שום חדשות פה.

  ולהלכה למעשה כולנו היינו אנשים נשים וטף חייבים לצאת למלחמה! צריך להילחם מיד ולהראות לקב"ה שאנחנו מוכנים למלחמה! אם הם [המדינה] יהיו בטוחים במאה אחוז שאנחנו כולנו מוכנים למלחמה כפשוטו, כמו כשבן גוריון ימ"ח וזכרו, שאל את החזון איש זצ"ל, יש לי צבא אבל מה יש לך? אמר לו החזון איש מול הצבא שלי שמוכן למסור את הנפש כפשוטו לא יעזור כל הצבא שלך! את זה אנחנו צריכים להראות, זו ההשתדלות שלנו וזו החובה שלנו, למסור את הנפש כפשוטו, למסור את הנפש כפשוטו על כל צעד וצעד.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב