מרן הגר"ח: לא למכור דירות למשפחות מ"הפלג הירושלמי"

יהודי בני ברקי שמבקש למכור את דירתו, קיבל הצעה לקניית הדירה ממשפחה הנמנית על "הפלג הירושלמי". כאשר נכנס לקבל את ברכת מרן הגר"ח קנייבסקי, נדהם למשמע התשובה

פרסום ראשון: בימים האחרונים הורה מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, שלא למכור דירות לאנשי "הפלג הירושלמי", הנשמעים לגר"ש אויערבאך שליט"א – הפלג שעורר בשבועות האחרונים את המהומות וההפגנות בירושלים ובשאר חלקי הארץ.

המידע שהגיע לידי 'אקטואליק' ונבדק ונמצא מהימן, מדבר על זוג חרדים מבני ברק המזוהים עם הזרם המרכזי בציבור הליטאי, שניסו למכור מזה זמן רב את דירתם בשל שינוי משפחתי. השניים אף הסכימו לרדת במחיר המקורי, והעיקר להשלים עסקה בקרוב.

בדיוק בנקודה הזו הגיעה אליהם הצעת מחיר לקנייה – נדיבה למדיי – משפחה הנמנית על 'הפלג הירושלמי' והמצב היה ממש לקראת חתימה. אבל לאחר התייעצות עם מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, החליטו המוכרים לבטל את העסקה. "חס וחלילה!", אמר להם הגר"ח, "לא למכור דירה למשפחה המזוהה עמהם".

בשיחה שערכנו עם הגורם שהיה מעורב הוא מספר ל"אקטואליק": "הייתי בהלם מעד היכן דברים מגיעים, כך שעניין עסקי כמו מכירת דירה הופך לסאגה שכזאת עם ביטול העסקה בסופה".

לצד זאת, הוא אומר, "אי אפשר שלא להעריך את ההקרבה של הזוג המוכר שבשל הוראת הרב ויתרו על עסקה שחיכו לה הרבה מאוד זמן".

אותו גורם ציין גם לשבח את הזוג שרצו לקנות את הדירה ושמעו לפתע על ביטול העסקה בשל השתייכותם לפלג הירושלמי. "האשה לא הבינה כל כך את הסיבה, כיוון שבעלה מגיע מדי פעם להתברך ולהתייעץ עם הגר"ח קנייבסקי ומעולם לא שמע ממנו התייחסות לזהותו הקהילתית".

מדובר בעליית מדרגה בסכסוך הפנים ליטאי בין מי שמכונים "הפלג הירושלמי" לזרם המרכזי בציבור הליטאי, שכבר שנים ארוכות נמצאים במאבק.

גורמים בבית מרן הגר"ח אישרו את הפרטים ל'אקטואליק'.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למה הופתעו

  אם הלכו לשאול למה הופתעו מהתשובה, שאלה איז טרייף

  אבי |
  הגב
 2. שוב כנראה הנכדים המנובלים

  לא יאומן לאן הידרדרנו יש להם רב ויעשו מה שהוא אומר גם יחליטו לאיזה רב ללכת

  ששון |
  הגב