מרן הגר"ח מציג: עשר הברכות שתברכו בעת ביאת המשיח

בספר חדש שיצא לאור מרן שר התורה מונה את רשימת הברכות שיצטרך כל אדם לברך בעת ביאת המשיח

בספר חדש 'שיח הנחמה' שיוצא לאור על ידי מרן הגר״ח קנייבסקי, מונה מרן שר התורה את רשימת הברכות שיצטרך כל אדם לברך בעת ביאת המשיח כפי שנפסק על ידו.

בעלון שבועי המופץ על ידי מקורביו פורסם לתועלת הציבור את רשימת הברכות כפי שהורה מרן הגר"ח קנייבסקי.

ואלו הם הברכות: ברכת הגומל, על כל הניסים שארעו, על המלחמות מהן ניצל, ועל כל אלו שיבואו ממדינות הים. ברכת שחלק מכבודו לבשר ודם, משום שמלך המשיח הרי הוא מלך ושחלק מכבודו ליראיו. את שתי הברכות האלה צריכים לברך כשרואים את המשיח.

בנוסף, כשיבוא מלך המשיח תצרכו לברך ברכת שהחיינו ומחיה המתים, על כל הקרובים שקמו לתחייה אותם לא ראו זמן רב. ״משנה הבריות״ על כל המשונים שיגיעו מכל העולם, הגם שבעת ביאת המשיח תגיע רפואה לכולם אך בספרו מודגש כי ההליך עצמו ייקח זמן.

כמו כן פוסק הגר״ח כי על כל אחד להשתדל להתאמץ ולעלות לראות את פני המלך המשיח. בעלון צויין כי הגר״ח לא הכריע האם לברך ברכת ״גאל ישראל״ ואת ברכת ״דיין האמת״ לקרובי משפחה באם חלילה יפטרו מהעולם במהלך הגאולה, ואו ברכת שהחיינו כשרואים את מלך המשיח בפעם הראשונה.

לפני כשנה וחצי פורסם כאן כי הגר"ח קנייבסקי התבטא על ביאת המשיח כאשר הרה"ג ר' משה בלוי הגיש לפניו את הספר "פעמי משה" על השמיטה שכתב בעצמו, התבטא הגר"ח: "עכשיו תעשה ספר על היובל".

כשצבר אומץ לשאול את הגר"ח 'מאיפה הרב יודע שמשיח בפתח'? הגר"ח השיב: "הנה זה עומד אחר כתלינו מציץ מן החרכים". אחד הנוכחים בחדר: "שלמה המלך אמר את זה לפני שלושת אלפים שנה איך זה קשור להיום"? הגר"ח: "אז הוא אמר את זה אבל התכוון להיום".

בעבר התפרסמו הודעות כזב שפרסמו בשם הרבנית לאה קולדצקי כביכול המשיח נגלה אל אביה, הודעה שרצה בווטסאפ, בפייסבוק וברשת דיווחו בהתרגשות כי הרבנית קולדצקי סיפרה בשם אביה כי המשיח התגלה לו ואמר כי לפנינו מלחמה גדולה בטרם תבוא הגאולה במוצאי שביעית. המקורב מספר כי הגר"ח נשאל על הסיפור והשיב: "שקר וכזב לא היה ולא נברא".

בהכנת הידיעה השתתף: מנחם קולדצקי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.