מרן הגר"ח קניבסקי החל לחלק דולרים

ברשת נפוצות לאחרונה תמונות של דולרים אותם בירך מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א. 'אקטואליק' התחקה אחר המנהג החדש והמעניין

בדיקה: תמונה שהתפרסמה בימים האחרונים ברשת מעוררת סערה. בתמונה נראים שני דולרים ממוסגרים וחתומים על ידי מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א.

האם הליטאים הופכים לחסידי חב"ד? שאל אחד הגולשים, וצירף את התמונה המדוברת. זאת, כמובן, בהקשר לכך שהרבי מלובביץ' זצ"ל נהג לחלק לכל אדם שהגיע להתברך, דולר לשמירה. הדולרים האלה היום נחשבים מאד וחסידי חב"ד שומרים עליהם מכל משמר ומעניקים לכל ילד דולר אחד, במשורה.

האם מרן הגר"ח קניבסקי הולך גם הוא בצעד מעניין בעקבות הרבי ומחלק דולרים?

ובכן, מבדיקת 'אקטואליק' עולה כי הדולרים החתומים על ידי מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, נועדו לחלוקה לילדים יתומים.

מתברר כי הנוהג החל לאחר שעסקנים הפועלים עם ילדים יתומים הגיעו לקבל את ברכתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי וסיפרו לו שיחלקו את הדולרים בשמו, וביקשו ממנו שיברך את הדולרים, וכך אכן עשה מרן שר התורה.

יצוין כי אל ביתו של מרן שר התורה מגיעים מדי יום אלפי אנשים המבקשים לקבל עצה ותושיה ולהתברך בכל מילי דמיטב. אחת הברכות השגורות בבית הגר"ח היא "בו"ה" – 'ברכה והצלחה', שהתקצרה לראשי התיבות מחמת כמות המתדפקים על דלת ביתו של הרב והזמן המוגבל. ייתכן כי גם הברכה על הדולרים הגיעה מחמת הרצון לחסוך בזמן.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חב'ד

    בסופו של דבר כולם יודעים את האמת
    יחי אדונו מורנו ורבנו מלך המשיח

    חב'ד |
    הגב