בלעדי ל'קוקר': מרן הגר"ח קניבסקי נגד 'הכותל המעורב': "חלילה וחס מלחלל את הכותל" • הגר"ד זיכרמן: "אסור לתת להם שטח בכותל"

לאחר דבריו של רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ כי "לא יתנגד" למתווה החלק השלישי בכותל – החלק המעורב, גדולי ישראל יוצאים נגד המתווה המתגבש.

מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שמע מבני ביתו על המתווה המוצע והזדעזע: "חלילה וחס מלחלל את הכותל", התבטא הגר"ח והוסיף: "צריך לעשות כל מה שרק ניתן בכדי להציל את הכותל מידיהם".

הגאון רבי דוד זיכרמן, שמוסר מידי יום שיעור דף היומי בכותל, הביע אף הוא את דעתו על החלטת הרב רבינוביץ' לאמץ את מתווה שרנסקי ואמר: "אסור שזה יקרה. אסור לתת להם שטח באיזור רחבת הכותל המערבי. זה חילול הקודש", אמר.

יצחק וייס, חסיד סאטמר ומדוברי "העדה החרדית", אמר ל-ynet כי "הציונים טמאו את הכותל. אין מקום לאנשים טמאים במקום קדוש כזה. לא ייתכן שיתנו לכל אחד להתפלל שם איך שהוא רוצה רק כי הוא מרגיש מזה 'רוחניות'. זה מקום שצריך לכבד, בדיוק כמו שאנשים מבינים שצריך לשים כיסוי ראש בבית עלמין.

"החלוקה מחדש של הכותל היא הוכחה נוספת שהאדמו"ר מסאטמר צדק, כשאמר שאסור לבקר בכותל", הוסיף וייס. "השלטון הציוני והצבא הציוני מקיימים שם כל מני טקסים בפריצות נוראית, ועושים שם את כל החינגות שלהם ואן לנו מה לחפש במקום כזה".

רב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, אמר בתגובה לדברים: "אני מחויב לפעול בכל מאודי כדי למנוע את הפיכתו של הכותל המערבי, אולי המקום היחיד שעדיין מאחד כל יהודי באשר הוא, שלא יהפוך לשדה מלחמה בין קנאות אחת לאחרת. כל שינוי שינסו לבצע כיום ללא הסכמה והידברות רק יעמיק את הקיטוב בעם ויביא לדרישות נוספות מכל סוגי הפלגים והעדות".

הרב רבינוביץ הוסיף ואמר כי "אבני הכותל יכולות ללמד אותנו מה מחיר הקנאות. הן זוכרות עדיין את חום הלהבות שלובו באש הקנאות של תושבי ירושלים – איש כנגד אחיו. מול האבנים נוראות ההוד האלה אנו מצווים שלא לשגות עוד ולפעול לאהבת אחים ולא לשנאת חינם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.