הגר"ע על ברק: "שועל, מסוכן לבני ישראל"

בערוץ 2 נחשפו אמש התבטאויות חריפות של מרן הגר"ע יוסף כנגד אהוד ברק לאחר שזה ניסה לשכנע אותו לתמוך בתקיפה באיראן

הקלטות ברק ממשיכות לעורר סערה תקשורתית ופוליטית: אמש, עם חשיפת החלק השני של ההקלטות חשף פרשן ערוץ 2, אמנון אברמוביץ, את הדברים החריפים שהשמיע מרן הגר"ע יוף זצ"ל על אהוד ברק.

ע"פ הפרסום של אברמוביץ', ברק ביקש לשכנע את מרן בנחיצותה של תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין של איראן, כי שהוא (מרן) יורה לנציגו בשביעיה אז, אלי ישי, לתמוך בה.

"תנו לי רבע שעה ואני הופך אותו", התרברב ברק לפני כנסיתו לפגישה, אלא שבפגישה עצמה מאן הרב עובדיה לקבל את הסבריו והחליט להתמיד בהתנגדותו לתקיפה.

לאחר שיצא ברק מהפגישה אמר מרן למקורביו: "זה מסוכן לבני ישראל, זה שועל, דבריו לא דברי אמת, הוא מסוכן לבני ישראל".

יצוין כי גם בכירי המערכת הפוליטית והביטחונית בישראל מאשימים את ברק בכך שהוא מוכן להקריב את האינטרסים הקיומיים של ישראל עבור האינטרסים האישיים שלו,, ההאשמות שמקבלות חיזוק על רקע פרסום ההקלטות האחרונות.

כזכור, לאחר שביום שישי פורסם חלק אחד מ"הקלטות ברק" בהן הוא נשמע מספר על ההתנגדות של השרים יעלון ושטייניץ ושל הרמטכל דאז גבי אשכנזי לתקיפה באיראן, אמש פורסם עוד חלק מהשיחה בה ברק מספר על השיחות שלו עם נתניהו לפני מינויו של אביחי מנדלבליט למזכיר הממשלה, "אמרתי לו (לנתניהו) 'תראה, אתה לא מבין מה האחריות של מנדלבליט'. הרי מנדלבליט זה לא רק שהוא אישר לו (לאשכנזי) להשאיר את זה, הוא רמז לו לאורך החקירה איך להתנהג".

צילום: hadas parush  FLASH 90
צילום: hadas parush
FLASH 90

כשנשאל על ידי התחקירנים על הסיבות לכך שנתניהו לא פיטר את מנדלבליט בעקבות התפתחות הפרשה, ענה ראש הממשלה לשעבר "ביבי הוא חלש הוא לא… הוא לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו".

ברק סיפר עוד כי כשהתלבט נתניהו האם למנות את מנדלבליט אמר לו ברק "אמרתי לו, 'שמע, הוא יהיה נאמן לך כמו כלב, אבל ברגע האמת אתה לא יודע מה הוא יהיה. בסוף הוא משרת את עצמו'. הוא רוצה להיות היועץ המשפטי לממשלה הבא"."הוא לא יהיה (היועץ המשפטי לממשלה) כי המעורבות שלו… אמרתי לביבי מראש שהמעורבות שלו בפרשת הרפז לא תאפשר לו להיות כלום. אז סתם תמצא את עצמך עם בן אדם שלא ראוי להיות שם",

ברק לא חסך מלנתח בפני התחקירנים את אופיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולהסביר מאיזה מקום הוא פועל "ביבי בעצמו הוא אפוף במין פסימיות עמוקה ונטייה…במאזן בין החרדה לתקווה הוא מעדיף בדרך כלל להיות יותר חרד, הוא פעם קרא לזה מודאג".

האזינו:

מלשכת ראש הממשלה הגיבו על הדברים ואמרו: "הגיע הזמן להפסיק את הדיבורים חסרי האחריות בעניינים הקשורים בביטחון המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לפעול באחריות ובתקיפות למען בטחון ישראל ואזרחיה, לא טומן את ראשו בחול, מצביע על הסכנות והאיומים כפי שהם ופועל בנחישות ובהחלטיות בדיוק כפי שעשה רק לפני מספר ימים בסוריה וכפי שעשה בעשרות החלטות ומבצעים שחלקם סמויים מעיני הציבור וטוב שכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.