מרן הראש"ל הגרש"מ עמאר בשיעורו השבועי: "רוצחי הנער הערבי ליבי עליהם" (הקלטה)

בשיעורו השבועי דיבר מרן הראש"ל על רצח הנער הערבי וגינה אותו בחריפות, אך אמר כי בשונה מעם ישראל, הערבים והממשלה המשותפת שלהם כולה בנויה על רצח יהודים, אך הקב"ה מביט וצופה עלינו ושומר אותנו מהפגע הרע. האזינו לדרשתו המרתקת של כבוד הרב

הרב תיאר מה הם הפלשתינים: "ממשלת הפלשתינים כולה בנויה על רצח ומי שהורג יהודי הם מרימים אותו ומשבחים אותו, מה הם נזכרו בארץ מישראל הם יודעים שישראל שייכת לנו ולא להם והם יודעים את זה אבל הם לא מעניין אותם הם רק רוצים לרצוח אותנו החיילים שלנו יכולים לחסל את כל הערבים אבל אנחנו רחמנים ולא רוצים לשפוך דם סתם".

עוד בדרשתו: "אנחנו לא ככל הגויים, גם הם רוצחים אנו לא הולכים בדרכם, כולנו צריכים להוקיע את הרצח של הנער הערבי ולחנך את הילדים לא לפגוע באיש".

"הקדוש ברוך הוא נוקם, ולא כל אחד יעשה דין לעצמו, צריכים להגיד כל יום שני מזמורים שיא המעלות וממעמקים וכן אבינו מלכנו וכן בפתיחת ההיכל להגיד תפילת הרש"ש לעולם השם דברך ניצב בשמיים"

"אנו נמצאים בשעת צרה כולנו חייבים להתפלל ולפשפש במעשנו כל עם ישראל להשתדל להתאסף ביום י"ז בתמוז ביום הצום להגיד סליחות וי"ג מידות להתפלל בכל ליבנו ויש לנו להישען רק על אבינו שבשמיים שיושיע אותנו וישמע השם את נאקתם למה כתוב וישמע נאקה ולא וישמע צעקתם אלה הכאב הוא גדול אז משמיעים קול אנחה ויוצאת מעומק הלב ואז נאקה הדם שומע כולנו כאיש אחד בלב אחד שהקדוש ברוך ירחם עלינו ויחוס עלינו ויאמר די לצרותינו".

2000 שנה היינו בגלות והקב"ה השיבנו לארצנו, אנו זוכים להתקרב לגאולה, כעת מידן הדין מתוחה ועלינו להתחזק" .

הרב גם התייחס לרוצחי הנער הערבי: "אנו מצטערים ומתביישים שהם יצאו מקרבינו, אין בהם שכל ישר, זה לא הדרך, רק שיגעון נכנס בהם, כולם גינו את הרצח, כי עם ישראל נגד זה, העם רוצה שלום".

האזינו לדברי הרב


סייע בהכנת הידיעה: ישראל שקולניק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.