מרן הראש"ל חיזק את אילת

מרן הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א הגיע השבוע לביקור בן יומיים בעיר אילת ועמד בראש עצרת תשובה ענקית וכן ביקר במוסדות תורה וחינוך בעיר – יעקב כהן תיעד

אילת העיר המרוחקת הולכת ומתקרבת לתורה, והנטיעות אותן זרע מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל בעיר הופכים להיות אילנות מפוארים של תורה וחינוך.

ביום שני השבוע המריא מרן הראש"ל לביקור מיוחד בעיר, ביקור של חיזוק והתעוררות בקרב קהילות הקודש בעיר אילת, אך לא רק הם, גם עמך בית ישראל, אנשים שלא חובשים כיפה באורח קבע הגיעו לשמוע ולהתחזק, להתעורר לקראת יום הכיפורים.

העצרת הענקית נערכה באולם הספורט בעיר, לצידו של הראש"ל הגר"י יוסף ישבו על בימת הכבוד, האדמו"ר רבי פנחס אבוחצירא  הגאון הגדול רבי זמיר כהן  , ורבני העיר אילת הגר"מ הדאיה והגר"י הכט.

בדברים שנשא הראש"ל בעצרת הענק אמר כי נמצאים אנו בימים של בין כסא לעשור, ימים של תשובה והתעלות, צריך לדעת כי השמים פתוחים והקב"ה מחכה לכל יחיד, יהיה מי שיהיה, לכל אחד הוא מחכה, וקורא לכל יהודי שובו אלי ואשובה אליכם. "הקב"ה קורא לכולם אבל צריך לדעת להקשיב, אם יש התעוררות צריך לצקת אותה לפסים מעשיים, לקבל יותר מצוות, יותר שעורי תורה", אמר.

בדבריו גם סיפר על אביו מרן הגר"ע יוסף זצ"ל שכל חשקו ונפשו הייתה בתורה,בעת שהרבנית ע"ה נפטרה מרן זצוק"ל בכה ללא הפסקה, וכל בני המשפחה חרדו לבריאותו. באותה רגע הגה הראש"ל רעיון לשאול את מרן שאלה בהלכה, מה הדין במי שעומד בפילת העמידה ותוך כדי תפילה הודיעו לו כי מת לו מת ודינו אונן, האם הוא צריך להפסיק בתפילה או להמשיך. רק שמע מרן זצ"ל את השאלה וכבר החל לפלפל בה ונרגע מיגונו. "זה כוח התורה, חכמינו אמרו כי הלומד תורה יסורים בדלים ממנו, ולכך צריך להוקיר כל רגע של תורה, כל שיעור וכל דרשה", אמר.

במהלך ביקורו בעיר שנמשך גם ליום שלישי, ביקר הראש"ל בשורה של מוסדות בעיר, בישיבת ההסדר המקומית בה נשא שיעור הלכתי בהלכות עשרת ימי תשובה, ואף עודד את התלמידים להתחזק בתורה ולנצל את לילות החורף הארוכים ללימוד תורה. לאחמ"כ ביקר בתלמוד תורה של מוסדות אור החיים בנשיאות הגר"ר אלבז ,בתלמוד תורה חב"ד, ובמוסדות חינוך נוספים שם עורר בקרב התלמידים את החשק לגדול בתורה, באומרו שבעת קבלת התורה הקב"ה הסכים כי רק בנינו יהיו ערבים בעדנו, אלו הם ילדי התשב"ר שרק הם מחזיקים את כל העולם בזכות תורתם.

בסיום הביקור הודה הראש"ל ליו"ר המועצה הדתית חיים עמר, לסגן ראש העיר משה אלמקייס ולישראל ג'יאן מנהל אגף תרבות תורנית שדאגו לארגון הביקור על הצד הטוב ביותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.