מרן הרב מאזוז: "לא יקרה כלום אם ישחקו כדורגל באמצע השבוע"

מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א, דיבר בשיעורו השבועי על חומות השבת שנפרצו בשנה האחרונה בפרט, וקרא להתחזק בשמירת השבת, לקראת ימי הדין והרחמים

במהלך שיחתו השבועית של מרן ראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א, ששודרה ברדיו 'קול ברמה', דיבר הרב על חומות השבת שנפרצו בשנה האחרונה בפרט, וקרא להתחזק בשמירת השבת, לקראת ימי הדין והרחמים.

בנוסף פנה הרב לציבור שעדיין אינם שומרי תורה ומצוות, בקריאה להשתדל לשמור עכ"פ את השבת האחרונה של השנה, לטעום את טעמה המיוחד של השבת.

"אנחנו מתקרבים ליום ראש השנה. ביום ר"ה כל המעשים שלנו, של כולנו, נשקלים למעלה. אם יהיו המעשים הטובים יותר מהמעשים הרעים, הקב"ה מוותר לנו, סולח לנו. נותן להם צ'אנס עוד שנה.

"השנה הזאת בעז"ה תהיה טובה! "ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלוקיך". ושבעת = תשע"ח", אמר הרב מאזוז והזהיר "אבל אם חס וחלילה לא נהיה בסדר, והמעשים הרעים גוברים על המעשים הטובים, אז ה' יודע מה שיקרה"…

הרב קרא בדבריו להתעורר ולשוב בתשובה, "צריכים לחזור בתשובה. כל אחד יתקרב משהו, יתקרב משהו להקב"ה, יתקרב כל דהו. יתקרב, יתקרב, יתקרב, כשאנחנו מתקרבים הקב"ה מקרב אותנו".

הרב קרא לעם ישראל להתקרב להקב"ה, "שעם ישראל ילך לשמוע שופר בר"ה, ילך לעשות סימנים בליל ר"ה, ילך לשמור על כיפור, וירגיש טוב את זה. הקב"ה רואה שעם ישראל מתקרבים אליו, אני מקרב אתכם עוד יותר, שנאמר "שובו אלי ואשובה אליכם". איך אומר יחזקאל הנביא (לג, יא) "שׁוּבוּ שׁוּבוּ מִדַּרְכֵיכֶם הָרָעִים " תחזרו בתשובה! כשהרב עובדיה היה אומר את הפסוק הזה בשבוע של כיפור, היו זולגות עיניו דמעות.

הרב מאזוז התיייחס לסוגיית קיום משחקי הכדורגל בשבת ואמר: "מה אתם מפסידים לשמור שבת, מה אתם מפסידים? תשמרו שבת, מה יכול להיות? משחק כדוררגל? באמצע השבוע. לא יקרה כלום".

לסיום קרא בדבריו לציבור החילוני "אולי השנה הזאת, נשמור איזה שבת אחת שכל המדינה תשמור, יבוא ראש הממשלה וישמור, ונשיא המדינה וישמור, כל החילונים ישמרו. לפחות בפרהסיה. לשמור שתהיה לנו שבת, ובעז"ה נזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.