מרן הרב עמאר בביקור תנחומים:"אנחנו בוכים אבל אנחנו חזקים" (תמונות)

מרן הראש"ל הגר"ש עמאר שליט"א בביקור ניחומים בבית משפחות הנרצחים הי"ד

 

עם היוודע בשורת האיוב על הימצאם של שלושת הנערים החטופים ללא רוח חיים, החליט מרן הראש"ל הגר"ש עמאר שליט"א לשנות את סדר יומו, ולהגיע לתמוך במשפחות הנרצחים הי"ד בשעתם הקשה והמייסרת. מרן שליט"א שעמד בקשר רצוף עם המשפחות בכל הימים מלאי החרדה והתפילה, חש צורך להיות שותף עמם גם באבלם הקשה.

תחילה הגיע אמש מרן לבית משפחת יפרח בעיר אלעד. הוא ישב עם האחים ובני המשפחה של אייל יפרח הי"ד והרעיף עליהם דברי חיזוק ונחמה. לאחר מכן הניח את ידיו על ראשם וברכם שלא ידעו עוד צער. בהמשך ישב ביחידות עם ההורים השבורים ושוחח עמם ארוכות על הדרך בה ניתן לעבור את השעות והימים הקשים. "אנחנו בוכים, אבל אנחנו חזקים" אמר מרן לבני המשפחה. "מה שמחזק אתנו זו האמונה הפשוטה בבורא עולם".

רבני השכונות באלעד, כמו גם רבים מתושבי הישוב ביקשו את ברכתו של מרן, שיעניק להם כוח במצב הקשה הזה. הרב עודדם וברכם וקרא ללמוד משניות לעילוי נשמת הנרצחים.

משם נסע מרן שליט"א אל היישוב נוף איילון, יישובו של הנער נפתלי פרנקל הי"ד. מיד עם הישמע דבר בואו של מרן ליישוב, יצאו כל בני היישוב, כאלף איש גברים נשים וילדים, אל בית הכנסת המרכזי כדי לשמוע את דבריו בשעה הקשה הזו. מרן שליט"א נשא באזנם במהלך כמחצית השעה דברי אמונה ונחמה, והעלה על נס את החוסן היהודי שהקרינו המשפחות לאורך כל הדרך, כלפי העם היהודי בארץ ובעולם.

הופעתו של מרן שליט"א בפני בני היישוב ברגעים הקשים והמטלטלים הללו, נסכה בהם כוח והותירה רושם עז.

1 4 5 6 7 8 454 56454

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.