מרן הרב שטיינמן בהוראה לישיבה: "אין חשש בנסיעה לגבול הצפוני"

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן נשאל על ידי אחת מהישיבות האם שייך לנסוע למספר ימים למושב השוכן בגבול הצפוני למרות המתיחות הביטחונית: "סעו לשלום ותחזרו בשלום".

המתיחות בצפון נמשכת גם בימים אלו ומשפיעה גם על הנעשה בחלק מהישיבות. ישיבה חשובה מאזור ירושלים שתכננה לצאת למספר ימי 'קעמפ' עבור תלמידי הישיבה במושב נטועה אשר שוכן ליד הגבול בין ישראל ללבנון וחששה לצאת בשל המצב המתוח שלחה לשאול את מרן הגראי"ל שטיינמן.

הישיבה שלחה שליח מטעמה אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להתייעץ האם יש לחשוש ולבטל את הקעמפ או שאפשר לנסוע למקום למרות המצב המתוח. ראש הישיבה שעודכן לפרטים על המצב באזור ישובי הצפון הסמוכים לגבול הכריע והשיב: "אין מה לחשוש סעו לשלום ותחזרו לשלום".

מושב נטועה הוא מושב באזור הצפון בגובה כ-690 מטר מעל פני הים ליד הגבול בין ישראל ללבנון השייך למועצה אזורית מעלה יוסף.

במקביל, המתיחות בצפון נמשכת כאשר גם בימים אלו צה"ל מגביר את נוכחותו ביישובי הגבול בצפון הארץ. בנוסף, תוגברו מערכים ממוקדים בגבול הצפון מול הזירה הסורית והלבנונית, לרבות מערך התצפיות מהקרקע ומערך ההגנה האווירי. ביום שני שעבר אף נפרסו סוללות "כיפת ברזל" באזור הצפון.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איני מבין מי לוקח אחריות האם הוא התייעץ עם אנשי ביטחון אולי זה בכלל ליכנס למצב של ספק וספק ספיקא של סכנת חיים? אפשר להבין זה גדלות? למה ואיך!? התמיה על אלו ששאלו אותו ולא עליו והמבין יבין!
  המגיב שלפני הוא פשוט טיפש ובכלל פתי מאמין לכל דבר

  שמרל |
  הגב
 2. אין גבול לעד כמה ניתן לסמוך על מרן הגראי"ל!! צדיקים יודעים יותר מכולם!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב