די למלעיזים: ר' משה זכה בצוואת מרן בזכות מסירות נפשו (וידאו)

"אז די למלינים ולמצקצקים בלשונם, עוול לא נעשה כאן. אלא רק צדק. ודרך התורה הקדושה, היא שעמדה אל מול עיניו של מרן הגר"ע יוסף"

בראש החדשות הבוקר, פורסמה הידיעה שנשמעה שערורייתית לאנשים רבים, על כך שמרן הגר"ע יוסף, הוריש את רוב רכושו לבנו ר' משה יוסף. בכל כלי התקשורת, פורסמה הידיעה בהרחבה רבה, ורבים תמהו והתקשו להאמין לכך.

אז נכון, ברגע הראשון, זה נשמע צורם וחסר צדק או היגיון, שיש מספר רב כל כך של אחים, אך רק אחד ייקח את הרוב. וזה מוזר כי כולם היו בניו ובנותיו של מרן, אז מדוע שרק אחד יזכה. וכך, בזאת הצורה, הופרחו שאלות רבות ונשארו בחלל האוויר.

אך כשנעמיק בהיסטוריה היהודית, תוכיח המציאות התנכי"ת כי כך צריך להיות! וכי גם בצוואה זו, קיים מרן את דרך התורה השלימה וכי כל המוסר נפשו על יהודי, סופו שיעלה לגדולה. ידוע ומפורסם, כי ר' משה ורעייתו הרבנית יהודית, מסרו נפשם על מרן. במיטב שנותיהם כמשפחה צעירה, לקחו על עצמם את האחריות והזכות בטיפול במרן, מאז שנפטרה רעייתו הרבנית מרגלית ע"ה.

ולמרות הזכות הגדולה שהייתה מנת חלקם, עדיין נדרשה מהם מסירות. בכך שלקחו על עצמם את הטיפול בכול צרכיו של מרן הגר"ע יוסף, הם נדרשו לחיות בתוך הזרקורים, איבדו את פרטיותם כמשפחה רגילה, נדרשו לתת דין וחשבון על מעשיהם, בדקו אותם בזכוכית מגדלת וחדשים לבקרים עמדו בביקורת על התנהלות כזאת או אחרת. גם בדברים טכניים נדרשו להקרבה וכל אחד יכול לתאר לעצמו את הנדרש מהם באופן יומיומי כדי שמרן יוכל לשבת בנחת ולעסוק בתורה הקדושה ולהנחילה לעם ישראל.

דווקא השבוע, שבו נחשפת הצוואה לעיני כל עם ישראל, עסקה הפרשה בנושא זה של מסירות נפש והתמורה לה. ואולי, מתוך כך, נוכל להבין את החלטתו של מרן.

בפרשת "נשא", שנקראה השבת, מסופר על נשיאי ישראל שנבחרו והם מכונים "נשיאי המטות". מדוע נקראו כך? משום שהנשיאים, הם אלו שהיו השוטרים שהוצבו על בני ישראל במצריים, במטרה לאכוף את העבריים לעמוד במכסה היומית והיו אמורים להכות את אחיהם- בנ"י, להרע ולהצר להם כדי שיעבדו בזריזות רבה יותר. אך הם ברחמנותם, לא עשו כך, לא הצרו לאחיהם ולא הלקו אותם כנדרש מהם. ולכן, הם היו אלו שספגו במקומם את המלקות מהמצרים, על כך שלא התעמרו באחיהם וכתוצאה מכך הם לא סיימו את המכסה היומית. בכך שמסרו נפשם, בשביל אחיהם וקיבלו את הייסורים במקומם-זכו לגדולה ולהיות נשיאי בני ישראל. לכן נקראו "נשיאי המטות"- המקלות, שהיו מוכים בהם על ידי המצרים.

עוד ראיה לכך, מובאת בסוף הפרשה, כאשר נאמר: "ויהי ביום כלות משה להקים את המשכן". מובא במדרש תנחומא על פסוק זה: מדוע נרשמה הקמת המשכן על משה רבינו והלא הכול היו שותפים בבנינו, אך כיון שמשה מסר נפשו על המשכן נרשם על שמו.

בנוסף, גם כאשר הסתיימה בניית בית המקדש על ידי שלמה המלך, נרשם בית המקדש על שמו של דוד המלך, כנאמר: "מזמור שיר חנוכת הבית לדוד", מדוע על שמו ולא על שם שלמה שהוא בנה, כיון שדוד- מסר נפשו על בית המקדש, לכן נקרא על שמו.

משכך, ברורה הוראתו- צוואתו של הגר"ע יוסף לבנו משה ובה הוריש לו את מיטב נכסיו.

מרן, קיים את התורה ונהג בדרכה. משראה את מסירות נפשו של הבן ורעייתו באופן יומיומי, בירידה לפרטים הקטנים, בשמחה ובמאור פנים, וודאי שמרן ראה זאת באופן מעמיק וברור יותר ממה שאנו רואים מבחוץ את מסירות הנפש, לכן, הוריש לו זאת ור' משה זכה לגדולה זאת.

אז די למלינים ולמצקצקים בלשונם, עוול לא נעשה כאן. אלא רק צדק. ודרך התורה הקדושה, היא שעמדה אל מול עיניו של מרן הגר"ע יוסף.

ואנו הקטנים, בראייתנו המצומצמת לא נבוא ונמחה, כעדת קורח שאמר: "כי כל העדה כולם קדושים ומדוע תתנשאו"?

האזינו לחושף הצוואה:

[alooma ref="7c70329475a7f147f75b1078ccf45b50.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

13 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמה שהמאמר הזה נכון……….. יישר כוח לכותב הטור

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כל ה"מאמר", מריח כ-ס-ף.

  תגיד לי מר אוחנה, כמה משה יוסף משלם לך על היחצנות בגרוש?

  אתה חושב שאנחנו מפגרים עד כדי כך כמוך?

  משה יוסף אינו כבשה תמימה.

  האחים שלו צודקים חלקית בטענותיהם.

  בקשה להנהלת האתר:
  קוקר היקרים, תדבקו באמת בחותמו של הקב"ה ותסננו רמאים שמנצלים אותכם ואותנו הקוראים.

  קוקר היקרים, תדבקו באמת בחותמו של הקב"ה ותסננו רמאים שמנצלים אותכם ואותנו הקוראים. |
  הגב
 3. כמה משה משלם לך, אההה חוצפן ושקרן!!!

  אתה חושב שאנחנו פח זבל שלך?

  לך לעזאזל והכסף ילך לך לתרופות, ימח שמך וזכרך.

  מסעוד לביא אריה |
  הגב
  • אמרת מרוקאים… אמרת הכל!!!

   כמו ערבים, אין ערכים לכלום, רק לכסף ולשקר.

   שה' יכחיד את הרשעים הללו ביחד עם נסראללה אמן!

   שונא ברברים בדם |
   הגב
 4. איזה מסירות נפש הוא עשה בדיוק, השקעה בטוחה. השקיע כמה שנים כדי לקבל כסף

  אריה מירושלים |
  הגב
 5. ברור שהרב עובדיה יפעל על פי דרך תורה ועם כל זה קצת מוזר

  שלום |
  הגב