מחיר העצרת: קברו של מרן נותר מיותם ביום השנה להסתלקותו

בש"ס השקיעו משאבים ומאמצים רבים בהפקת עצרת ענק לזכרו של מרן הערב, אולם שכחו לארגן עליה מסודרת לקברו. התוצאה: עשרות בודדים פקדו את ציונו של מרן ביום השנה להסתלקותו. תיעוד עצוב מבית העלמין

נשלמות ההכנות בש״ס לקראת עצרת הענק הערב לזכרו של מרן הרב עובדיה באיצטדיון הארנה בירושלים.

בעקבות כישלון העצרת בבניני האומה, החליטה הנהגת התנועה להעביר את העצרת המרכזית מאיצטדיון רמת גן המכיל 30,000 מקומות לאיצטדיון הארנה בירושלים המכיל 11,000 מקומות בלבד.

כל פעילי השטח של המפלגה גויסו למשימת ארגון העצרת ו(בעיקר) הבאת ושינוע האלפים למעמד.

ע״פ ההערכות של המארגנים האיצטדיון יהיה מלא הערב מפה לפה, כך ש״חרפת בנייני האומה תימחק״, כלשונם.

אולם, מבלי משים, גרמו בש״ס לביזיון חדש: ציונו של מרן הגר״ע יוסף זצ״ל נותר הבוקר כמעט מיותם לחלוטין,  כאשר למעט בודדים איש לא טרח לפקוד את קברו של מרן ביום השנה להסתלקותו.

חשוב לציין כי דווקא יו״ר המפלגה אריה דרעי עלה הבוקר לקברו של מרן, מי שעוד עלה לציונו של מרן הוא: הגר"ש עמאר שבא והתייפח על קברו של מרן בתפילה.

עמאר בקבר

גורמים בש״ס אליהם פנינו בנושא הסבירו כי העובדה שכל האנרגיות והמשאבים הופנו לעצרת הערב, גרמה לכך שלא יתבצע שום ארגון לקיום עליה מסודרת לקברו של מרן היום.

גורמים אחרים בתנועה מתחו ביקורת בעקבות מה שהם מגדירים ״ביזיון שנגרם למרן כתוצאה מהתמקדות יתר בעצרת״. בכל הילולה של הצדיקים אנחנו רואים אלפי עמך בית ישראל בעיקר מעדות המזרח שנוהרים לקברי הצדיקים, איפה כל הציבור הענק הזה נעלם? הגורמים מסרו כי הם מקוים ש״להבא יחשבו על ההשלכות.

גורם בכיר בש"ס הביע דאגה ממפלס המתפללים וקרא לציבור לבוא בהמוניו לבית העלמין בשכונת סנהדריה בירושלים:  "יש לנו עוד כמה שעות לפני שקיעת החמה, אפשר לנצל עדיין את היום הגדול הזה ולבוא להשתטח על קבר מרן זצ"ל שהיה ענק שבענקים".

צילום: יצי אייזיק

[alooma ref="e8aa7ae4a8a5df7106e1b67f46f49479.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

הכניסה הכניסה 2 הקבר 4 הקבר הנר

המרן המרנא 2 המרנא

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בושה לומר שיש בושה. זה לא היאר צייט של מרן, לא שנה ולא שנים עשר חודש. סתם יום רגיל. ולכן כמו תמיד, יש שלושים עד חמישים איש סביב הקבר בכל רגע.

  יני |
  הגב
 2. אוי כמה עצוב איפה כל החצי מליון שמגעים למירון צדיק וקדוש הרב עובדיה

  ירושלמי |
  הגב
 3. יש לציין שיום השנה להסתלקותו יחול רק בעוד חודש.

  למען כבוד הרב |
  הגב
 4. הרב נפטר בג' במרחשוון,
  היום מלאו 12 חודש,
  נגמרה שנת האבל.
  יום הזכרון יחול בג'במרחשוון

  לא להתבלבל |
  הגב