הדים רבים לקריאת מרן הגראי"ל להכניס את השבת 10 דקות מוקדם יותר למען החטופים. גם רבני הדת"ל מצטרפים

מרנן גדולי התורה קוראים לציבור להכניס את השבת הקרובה 15 דקות מוקדם יותר, זאת למען החזרתם ושלומם של הנערים החטופים שנחטפו על ידי מחבלי החמאס גיל-עד שער, איל יפרח ונפתלי פרנקל תלמידי ישיבת מקור חיים. כמו"כ יתקיים תפילת רבים בכותל המערבי דקות לפני כניסת שבת למען הנערים.

מרנן גדולי התורה קוראים לציבור להכניס את השבת הקרובה 10 דקות מוקדם יותר, זאת למען החזרתם ושלומם של הנערים החטופים שנחטפו על ידי מחבלי החמאס, הנערים שנחטפו הם גיל-עד שער, איל יפרח ונפתלי פרנקל תלמידי ישיבת מקור חיים.

שמותיהם לתפילה: יעקב נפתלי בן רחל דבורה. גלעד מיכאל בן בת גלים. אייל בן איריס תשורה.

זאת בהוראת מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן, היוזמה התקבלה גם בקרב הציבור הדתי-לאומי.

מרן הגראי"ל והגר"ח קניבסקי קראו לכל עם ישראל בכל מקום שהם להקדים את כניסת השבת בעשר דקות ולהקדים את ההגעה אל בתי הכנסת, זאת כדי לשמוע בהם שיעורי תורה שיימסרו לזכותם והצלתם של הנערים.

הגאון רבי חזקיהו משקובסקי כתב לתלמידיו: "יחד עם כל בני ישראל הנושאים תפילה על אחינו בני ישראל הנתונים בצרה ובשביה המקום ירחם עליהם, בהוראת מרן ראש הישיבה שליט"א להרבות זכויות שיעמדו להם להצלתם, ובעיקר בשבת קודש זו, א. יש להקדים הזהירות מעשיית מלאכה הנהוג במקומינו בדרך כלל ב-30 דקות לפני השקיעה, ב-5 דקות נוספות, דהיינו 35 דקות קודם. ב. יש להשתדל שכל בני הישיבה הקדושה יהיו לפני קבלת שבת לכל הפחות שעה אחת בלימוד בלי להפסיק, וזכות תלמוד תורה דרבים, וזכות דשבת קודש, אשר היא מקור הברכה יצטרפו לשאר התפילות ויקובלו לרצון ונזכה לראותם במהרה יוצאים מצרה לרווחה לחיים ולשלום".

גם רבני הדת"ל פנו בבקשה להכניס את השבת הקרובה בקהילותיהם רבע שעה קודם, לזכות הנערים החטופים. הרב סתיו כתב: "בימים אלו בהם עם ישראל נושא תפילה לחזרתם של בננו בריאים ושלמים במהרה, אני קורא לרבני הקהילות להצטרף לקריאתו של הרב שטיינמן שליט"א להקדים את כניסת השבת ברבע שעה, להעביר שיעור בזמן זה ולהרבות בתפילה ולימוד תורה".

גם אחד מהאבות ביקש בתחינה: "אני רוצה להצטרף לקריאה של כל הרבנים ולבקש מעם ישראל שיקבלו את השבת 10 דקות מוקדם יותר לזכותם של ילדינו וכן אני מבקש שנשים צדקניות תתפללנה בשעת הדלקת הנרות למען בנינו שישובו במהרה לביתם בשלום כשהם בריאים ושלמים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל המחלל שם שמיים בסתר נפרעין ממנו בגלוי – לופוליאנסקי חילן את ירושלים וטימא אותה:

  רחוק אני מלהיות קנאי מזרח ומערב, אבל צריך לזכור שלא היה שנים כל כך רעות לציבור החרדי ולקדושת ירושלים כמו מאז שהאיש עם החיוך על הפנים התיישב על כסא של מחליפו אולמרט.

  האיש שהתיר את מצעד הטינופת בירושלים, נתן לכל דבר נגד היהדות להיכנס לירושלים, הכל בגלל הפחד שאחז בו. שום דבר טוב לא יצא לנו שהיה ראש עיר.

  כואב הלב לראות מה הוא עובר כעת, אבל איש ציבור צריך להבין שיש מחיר על מחדלים. לא נשכח כמה לופוליאנסקי נלחם בעד מצעד התועבות והשתיק כל מחאה נגדם.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב