מרצים את לפיד • "יש עתיד" על הפגנות "הפלג": "במקום להפגין שישלימו עם החוק"

ב"פלג" הגיעו אל המטרה: הפגנות "הפלג הירושלמי" ברחבי הארץ נגד מעצר העריקים גררה את "יש עתיד" להגיב: "השוויון בנטל הוא עובדה מוגמרת על הרבנים והפוליטיקאים להבין זאת". גורמים ב'דגל התורה': "מטרת ההפגנות היא לחבל במערכת הבחירות החרדית ולשם הם שואפים"

מפלגת יש עתיד התייחסה להפגנות 'הפלג הירושלמי' הקיצוני במחאה על מעצר בני הישיבות שלא התייצבו בלשכות הגיוס.

"השוויון בנטל הוא עובדה מוגמרת. החוק שחוקקנו, הוא מהפכה. יש עלייה משמעותית הן ביעדיי הגיוס החרדים והן ביציאתם לשוק העבודה, החוק לא נחקק על מנת לפגוע באיש אלא לטובת שיווין בישראל", אמרו במפלגה.

"במקום להפגין טוב יעשו הרבנים והפוליטיקאים החרדים אם ישלימו כבר עם החוק שעבר את אישור הכנסת ואף ישלימו עם העבודה שרבים מקרב תלמידיהם חפצים לצאת לשוק העבודה ולהתגייס לצה״ל כפי שמעידים הנתונים. יש עתיד הייתה המפלגה היחידה שהובילה בנחישות לחקיקת חוק השיוויון בנטל. יש עתיד תוסיף ותשמור בנחישות על יישום החוק", הוסיפו.

אנשי 'הפלג הירושלמי' קיימו הבוקר שורה של הפגנות ומחאות בעקבות מעצרם של ארבעה בחורים שלא התייצבו בלשכת הגיוס.

מוקדי ההפגנות המרכזיים הם: צומת שילת, שדרות 'בני ברית' באשדוד, צומת 'קוקה קולה' ליד בני ברק, שרי ישראל פינת יפו בירושלים וצומת רמות בירושלים. במהלך ההפגנות חסמו אנשי 'הפלג' את צירי התנועה למספר דקות.

בהפגנה הנערכת בצומת הרחובות משה סנה ובני ברית, הגיעו כ-300 מפגינים במקום אירעו עימותים בין המפגינים לשוטרים, כתוצאה מכך נעצרו 40 מפגינים ושוטר נפצע באורח קל. המפגינים נעצרו בחשד להפרת סדר וסיכון חיי אדם בנתיב תעבורה. כתוצאה מהאירועים נרשמים שיבושי תנועה בכמה צירים.

לדברי המשטרה, ההפגנה באשדוד לא חוקית מכיוון שהיא אינה נערכת בכפוף לרישיון שניתן על ידה. "אנו מדגישים כי מדובר בהפגנה לא חוקית, במהלכה נחסמה צומת רחובות מרכזית בעיר אשדוד. משטרת ישראל תאפשר קיומה של מחאה לגיטימית בכפוף לדרישות החוק", נמסר מהמשטרה.

במקביל, בהפגנות בירושלים ובצומת שילת נעצרו עוד 8 מפגינים. מפגינים בכביש בר אילן בירושלים גנבו מכשיר קשר משוטר.משטרת ישראל לאחר למעלה משעה הוחזר המכשיר למשטרת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.