מרקל לנתניהו: על הכוחות האיראניים לסגת מסוריה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נועד עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל והשניים דיברו עם התקשורת בתום המפגש

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (ה') עם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. בתום הפגישה קיימו השניים מסיבת עיתונאים.

נתניהו פתח בדברים ואמר כי איראן היא בעיה לא רק של ישראל, אלא גם של מדינות אירופה.

"אנחנו צריכים להביס את הכוחות שרוצים לגרור אותנו לעבר האפל – האיסלאם הקיצוני, דאע"ש מצד אחד ואיראן וגרורותיה מן הצד האחר. התנגדתי לעסקה עם איראן כי לדעתי היא סוללת את דרכה לארסנל גרעיני ומעניקה מיליארדים ליוזמי הטרור ולא לאזרחים האיראנים. התוקפנות של איראן התרחבה גם לאירופה. איראן תכננה מתקפות טרור באירופה והמודיעין הישראלי נתן לסוכנויות הביון האירופיות מידע על ניסיונות תקיפה באירופה. אני שמח לראות שדיפלומט איראני נעצר בגרמניה בשל ניסיונות הפיגוע. אני מאמין שכל האומות צריכות להתאחד נגד איראן", אמר נתניהו.

הוא ציין כי ישראל שומרת לעצמה את הזכות לפעול בסוריה נגד התוקפנות האיראנית."ישראל תמשיך לעשות מה שצריך כדי להגן על עצמה. נמשיך לבלום את איראן מלהפוך את סוריה ולבנון לבסיס ראשי".

מרקל הסכימה עם נתניהו שיש לפעול כדי למנוע מאיראן נשק גרעיני אך אמרה שהצדדים חלוקים על הדרך. היא ציינה כי אין זה תקין שהאיראנים נמצאים בגבול בין ישראל וסוריה. "קיומם של כוחות איראניים בגבול רמת הגולן מהווה איום על ישראל. על הכוחות האיראניים לסגת מסוריה".

הקנצלרית דיברה נגד פעילות ההתנחלות ביו"ש. "הבעתי דאגה בנוגע למדיניות ההתנחלויות שמקשה על שתי מדינות לשני עמים – זה הפתרון הנבון ביותר", אמרה.

ראש הממשלה ענה לה, "אני מצטער לומר, שאני לא רואה מהצד הפלסטיני רצון לשלום ואני חושב שמדינות צריכות לקום ולומר להם, הפסיקו את מה שאתם עושים. בעיקר העובדה שאתם חונקים את עזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.