מרקל מגיעה לישראל: על השולחן, תהליך השלום ואיראן

מחר תגיע לישראל הקנצלרית הגרמנית מרקל, קודם לכן דיבר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה ואמר: "מחר תגיע לכאן הקנצלרית מרקל. היא באה כידידת ישראל עם פמליה גדולה. נדבר איתם במטרה להדק את שיתוף הפעולה בינינו.

"אני כמובן אעסוק איתה בשני נושאים מדיניים ראשונים במעלה:  נושא המו"מ שלנו עם הפלסטינים, אבהיר שהתשתית של השלום בינינו לבין הפלסטינים תבוסס על הכרה הדדית של שתי מדינות לאום, קרי הכרה פלסטינית נדרשת במדינה היהודית, מדינת הלאום של העם היהודי.
נתניהו הוסיף: "אדון איתה בשיחות הגרעין. כיוון שגרמניה היא חלק מה-P5+1, אני רואה בדאגה את העובדה שאיראן מאמינה שהיא תממש את התכנית שלה להיות מדינת סף גרעינית, עם יכולת העשרה שהיא לא חושבת שייגעו בה, עם יכולת פיתוח נשק גרעיני וגם יכולת של פיתוח טילים בין-יבשתיים שהיא ממשיכה לעסוק בה ללא מפריע. הדבר הזה – שילוב של העשרה, נשק ויכולת שיגור, אומר שאיראן בעצם מקבלת הכל ונותנת כמעט שום דבר. זה המצב הנוכחי. אסור שהסכם הקבע ינציח את המצב הזה, הוא צריך לפרק את איראן מהיכולת לייצר נשק גרעיני או לשגר אותו, והדבר הזה טרם הושג, וללא התעקשות של המעצמות גם לא יושג. אני מקווה שגרמניה ויתר החברות ב-P5+1 יעמדו איתן על הדרישות האמיתיות למנוע מאיראן להיות מדינת סף גרעינית."

צילום ארכיון: רה"מ נתניהו והקנצלרית מרקל בעת ביקורה בישראל בשנת 2011. צלם: אבי אוחיון, לע"מ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.