מרק העגבניות של ספּתא!

אין כמו הארומה של מרק עגבניות כדי לפתוח את התיאבון. בואו ללמוד איך בקלות גם אתם תוכלו להכין מרק שאף אחד לא יוכל להישאר אדיש אליו.

אין זה פלא שיש דמיון בין המילה "חמות" – האימא של הבעל לבין למילה "חמה", כעס. כבר בתקופת התנ"ך אנחנו עדים ליחסים המורכבים והטעונים האלו שבין אשת הבעל לבין אימו. אבל לא צריך ללכת כל כך הרבה אחורה, נשים נשואות רבות חשות במתח הזה מדי יום. הסיפור שאחלוק איתכם היום מבוסס על אותו מתח מפורסם ועתיק והוא נסוב סביב מרק עגבניות תמים לחלוטין.

ילדיי מאז ומתמיד העדיפו את מרק העגבניות של אימא של בעלי. לא משנה כמה ניסיונות עשיתי, אף פעם לא יצא לי מרק עגבניות כמו לחמותי, ואלוהים הוא עדי שעשיתי הכול כדי להגיע לדרגה שלה. התחרות הסמויה-גלויה הזו הוציאה ממני שדים שלא ידעתי שחבויים בי ובדרכי למטרה קידשתי את כל האמצעים. עד אז נהגתי לחשוב על עצמי כאישה מוסרית, בעלת עקרונות ברזל שיודעת להבחין  בין טוב לרע, אבל המלחמה על המרק האדום הזה הביאה להכרה בצד אפל שמסתבר חי גם בתוכי.

בהתחלה הכול היה בסדר. ביקשתי מחמותי שתדריך אותי כיצד להכין את המרק. הגעתי אליה, עקבתי אחרי ההוראות והפעולות שלה, רשמתי ורצתי הביתה ליישם את מה שלמדתי. כשארוחת הצהריים הגיעה והגשתי את המרק, אמנם כולם אמרו שהוא טוב אבל הוסיפו שהוא לא כמו של ספּתא. הלכתי שוב לחמותי, עברנו שוב על כל המצרכים, הפעולות וההמלצות ושוב הכנתי את המרק ושוב נחלתי מפלה.
מחשבות רעות התחילו להתרוצץ במוחי אחרי הפעם החמישית שהייתי אצל חמותי ושוב נכשלתי. התחלתי לתהות מה אני עושה לא בסדר? ואחרי שהחלטתי שאני עושה הכול בסדר העברתי את האשמה לחמותי. ייחסתי לה מניעים שטניים והחלטתי להשיב מלחמה שערה. זה התחיל במעקב. כן כן מעקב. הייתי מתגנבת לחלון של חמותי ועוקבת אחרי הכנת מרק העגבניות המפורסם שלה (חשבתי אולי היא לא מגלה לי את כל המתכון).  זה הסלים כאשר סבתא שלחה אלינו הביתה עם הילדים מרק ואני החלפתי אותו במרק שלי (הילדים כמובן עלו על זה בשנייה). מאוחר יותר עשיתי תחרות טעימות והבאתי בנוסף לילדיי, בעלי וקרובי משפחה גם חברים מהשכונה, גם אז סבתא ניצחה אותי בהפרש מביך. השיא הגיע כאשר החלטתי לגנוב לחמותי את סיר המרק, פשוט גנבתי אותו מהטבח והעלמתי אותו כליל (הייתי כל כך מיואשת עד שהחלטתי להאשים את הסיר.)!!!

שום דבר לא עזר, מרק העגבניות שלי לא התרומם ולא הצליח לקבל את אותו דירוג גבוה כשל הסבתא.

שנים חלפו אך המתח ביני לבין חמותי לא חלף. תמיד הייתה בייננו תחרות והיא נותרה עד ליום מותה העצוב. גם לאחר מותה לא הרמתי ידיים והמשכתי להכין מרק אדום בתקווה שאולי הפעם אני אצליח לנצח. אבל גם את המתים לא הצלחתי להביס.

גם כאשר הילדים גדלו, התחתנו ועזבו את הבית נכשלתי. אבל הכול השתנה כאשר הגיע הנכד הראשון. כאשר יותם, נכדי הראשון, נולד לפתע זכיתי בתואר שאליו נכספתי כל כך הרבה שנים. מסתבר שזה לא הסיר, לא מרכיב סודי, לא גובה הלהבה ואפילו לא סוג העגבניות – זה עניין של סטאטוס. צריך להיות סבתא כדי להכין מרק עגבניות טעים כמו של ספּתא!

עשינו לכם חשק? היכנסו לאתר סוגת והכינו מרק עגבניות נהדר עוד היום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.