משבוע הבא: שטר ה- 200 יופץ. צפו (וידאו)

בשבוע הבא צפוי להיכנס למחזור השטר, השני בסדרת השטרות החדשים. צבעו כחול והוא נושא את דיוקנו של המשורר נתן אלתרמן. צפו בשטר החדש { בקרוב בארנק}

נגידת בנק ישראל הודיעה היום כי החל ביום רביעי, י"א בטבת התשע"ו,יופץ לציבור השטר החדש בעריך 200 ש"ח, השני בסדרת השטרות החדשה, בקופות הבנקים המסחריים, במכשירים האוטומטיים למשיכת מזומנים ובסניפי חברת הדואר.

https://www.facebook.com/udi.mizrahi.52/videos/10153557252293241/?pnref=story

"אנו אוהבים אותך מולדת. בשמחה, בשיר ובעמל", נכתב על השטר, ציטוט מתוך השיר "שיר בוקר", שכתב המשורר. מי שהודח מהשטר הישן בעל הצבע האדום הוא נשיאה השלישי של מדינת ישראל זלמן שז"ר. השטר החדש הוא השני בסדרת השטרות החדשים, אחרי החלפת שטר 50 השקלים.

נגידת בנק ישראל, ד"ר קרנית פלוג אמרה לאחר ההשקה: " השקה של שטר חדש היא אירוע מיוחד, עבור בנק ישראל, המדינה והציבור. העובדה שרוב הציבור בטוח באמינות השטרות המהלכים במחזור, לעיתים אינה מובנת מאליה. בסדרת השטרות החדשה נעשה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת, והיא מציגה סטנדרטים גבוהים של ביטחון, חדשנות ונגישות. אני גאה על כך שסדרת השטרות החדשה נהגתה ובוצעה תוך שימת לב ומתן פתרונות ייחודיים גם לאוכלוסיית העיוורים וכבדי הראייה".

מנכ"ל הבנק, מר חזי כאלו מסר אף הוא: "סימני הביטחון מיועדים לציבור הרחב ותוכננו עבורו – לא צריך להיות מומחה לשטרות כדי לאמת אותם. מספיק להביט לרגע בספר המוזהב, בפס הזוהר או בסימן המים, לחוש בדיו הבולטת או לראות את סמל המנורה בהטיה של השטר. אנו קוראים לציבור להקדיש את תשומת הלב לסימני הביטחון הבולטים – כי סימן שזה בטוח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.