משבר בין ה"בית היהודי ליש עתיד", מנאום אריאל – עד ההברזה

הסדק בין הבית היהודי לבין יש עתיד הפך למשבר, כך חושף הבוקר (שישי) זאב קם ב"מעריב".  ביום שני מליאת הכנסת,  על דוכן הנאומים ניסן סלומינסקי מהבית היהודי  עומד ותוקף את לפיד,""ציפיתי שמי שמגיע מבחוץ, שלא חי את הרוטינה של האוצר, יביא איתו גם רעיונות מחוץ לקופסה", תקף סלומינסקי .

קם מתאר את תגובת אנשי לפיד: "אנשי מפלגתו של לפיד, יש עתיד, פערו את פיהם בתדהמה. סלומינסקי לא עצר והמשיך לתקוף:  "אזרחי ישראל מוכנים לשאת בנטל אם הם יודעים שיש בור שנתיים הם סובלים, נושאים את האלונקה, אבל בתנאי שהם יודעים שכולם נושאים בעול. כשמישהו יושב באולימפוס, מרוויח הרבה כסף ולא נושא בעול, נוצרת תחושה ש'אני פראייר', ואז הם לא מוכנים ויוצאים לרחובות".

ביש עתיד השתוממו למשמע אוזניהם "הם מתנהלים בצורה בעייתית מאוד. הם לא שומרים על הכללים הקואליציוניים באופן שחוזר על עצמו", האשימו בכירים ביש עתיד ל"מעריב". "המשחק הזה צריך להיגמר".

 ב"יש עתיד" התייחסו לסוגיית הגוף הבוחר והאשימו כי "סוגרים דברים ואורי אריאל לא עונה לטלפון, כל הזמן מגיעים לסיכומים והם חוזרים בהם, אומרים שלא באמת התכוונו".

ביש עתיד מקשרים בין הדברים  החריפים של סלומינסקי, הברזתו של אריאל וסוגיית השוויון בנטל. "יש אווירה כאילו התקציב והשוויון בנטל הם בעיה שלנו, יש דפוס התנהגות קבוע, כאילו השאלות הקואליציונית הן בעיות של אחרים. הבעיות הפנימיות של הבית היהודי לא צריכות לעניין אותנו, ככה לא מתנהגים. אי אפשר לאחוז במקל משני קצותיו, כשמצד אחד הם נהנים ממה שהישיבה בממשלה נותנת, ומצד שני לעשות מה שבא להם". האשימו ב"יש עתיד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.