משבר בממשלה: 'הבית היהודי' נגד 'דיל דרעי'

משבר בממשלה: על פי התכנון המקורי משרד הכלכלה צפוי לעבור לידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ותיסלל הדרך לאישור מתווה הגז. אך חברי 'הבית היהודי' הודיעו שהם יתנגדו להצעה להרחיב את הסמכויות בשל פגיעה בסמכויות משרד החינוך. החלטת הממשלה אמורה לקבל גם את אישור הכנסת, שם לא יהיה לנתניהו ודרעי רוב

משבר בממשלה: על פי התכנון המקורי משרד הכלכלה צפוי לעבור לידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ותיסלל הדרך לאישור מתווה הגז: שר הכלכלה אריה דרעי צפוי להודיע היום על התפטרותו מהתפקיד. בעקבות ההתפטרות, שתכנס לתוקף לאחר 48 שעות, יחזיק ראש הממשלה החל מיום שלישי במשרד הכלכלה, ויוסר המכשול לאישור מתווה הגז.

אך משבר של הרגע האחרון עשוי להוות שינוי בתכניות: משבר בלתי צפוי עשוי לפגוע במהלך של דרעי ונתניהו. למרות שראש הממשלה התחייב להרחיב את סמכויות משרד הנגב והגליל ולהפוך אותו למשרד הפריפריה, שרי הבית היהודי – נפתלי בנט, איילת שקד ואורי אריאל – כבר הודיעו למזכירות הממשלה שהם יתנגדו להצעה להרחיב את הסמכויות בגלל פגיעה בסמכויות משרד החינוך.

התנגדות הבית היהודי לא תמנע את אישור הגדלת משרדו של דרעי, שכן בממשלה עדיין קיים רוב לאישור הדיל, אולם החלטת הממשלה אמורה לקבל גם את אישור הכנסת, שם לא יהיה לנתניהו ודרעי רוב, זאת כיוון שהקואליציה צרה ועומדת על 61 חברי כנסת ובהצבעתם נגד של 8 חברי הבית היהודי אין לנתניהו ודרעי רוב.

על פי הצפוי במידה ויושג רוב דרעי ימשיך לכהן כשר לענייני הנגב והגליל. בישיבתה היום צפויה הממשלה לאשר את הרחבתו של המשרד שבראשו עומד דרעי והוא יהפוך למשרד לענייני פריפריה, ויזכה לתוספת תקציבית של 300 מיליון שקל. כחלק מהרחבת המשרד יקבל דרעי לידיו אחריות על 12 רשויות נוספות וכן על 210 שכונות חלשות חברתית גם בערים במרכז הארץ.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תמשיך דרקי אל תתבייש אתה חי במדינת בננות. בוחריך נבערים מדעת מפגרים ואומללים. כמה תמימים ומסכנים הרבנים שתמכו בך

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב