משבר בני הערובה בקניה: פיצוצים ועשן – רוב החטופים שוחררו – צפו בשידור חי

משבר בני הערובה בניירובי לקראת סיום:  כלי התקשרות בניירובי בירת קנייה מדווחים על סדרת פיצוצים שנשמעה באזור הקניון שם  נעדרים 63 בני אדם.

 מתמונות שמגיעות מהמתחם נראה עשן שחור מיתמר על גג המבנה אשר נמצא תחת מצור בימים האחרונים.משטרת קניה דיווחה באמצעות רשת הטוויטר: "כל הכבוד לצוות המשולב שלנו, שהצליח לחלץ עוד מספר בני ערובה מהמתחם". "אנו ממשיכים במבצע, שולטים במבנה ומשיגים יתרון על המחבלים", נכתב בהודעת המשטרה, שביקשה מכל האזרחים "להתרחק מהקניון ומהאזור למען ביטחונכם האישי".

"התהליך לוקח זמן רב, על מנת להבטיח את בטחונם של בני הערובה הנותרים וכוחות הביטחון", הדגישו במשטרה המקומית, שעשרה מאנשיה נפצעו עד כה במתקפה. רשת BBC בערבית מצטטת מקור ישראלי בכיר, שטוען כי "אין חיילם ישראלים בקניה, ואין חטופים ישראלים בקניון".

שר הפנים הקנייתי, ג'ו לנקו, דיווח כי "רוב בני הערובה שוחררו עד כה", והוסיף כי שני מחבלים נהרגו ומספר טרוריסטים נוספים נפצעו. כמו כן האשים השר את המחבלים ביצירת עשן באמצעות "שריפת מזרנים בקניון", וציין כי כל המחבלים הם גברים, אף שחלקם לבושים בבגדי נשים. שר הפנים הוסיף כי המחבלים הם ממספר לאומים, ויש חשש שינסו לברוח מהמדינה. לנקו לא ציין מתי המתקפה תסתיים, אך הדגיש כי הכוחות "פועלים בזהירות", והבהיר: "המחבלים יכולים להתחבא ולברוח, אבל לא להימלט".

עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי  קולות ירי שנשמעו בשעה האחרונה מתוך המתחם, במקביל חיילים מלווים בנגמ"שים עושים את דרכם לאזור – ככל הנראה במטרה להצטרף לכוח שכבר מקיף את המתחם מאז החל האירוע. על פי הערכות שונות הכוחות עשויים להסתער על הטרוריסטים שמתבצרים במקום.

חברי ארכון הטרור הסומלי "אל שבאב", המתבצרים בקניון "ווסטגייט" בבירת קניה מזה שלושה ימים ומחזיקים בבני ערובה איימו : "אם ייעשה שימוש בכוח, בני הערובה יוצאו להורג". על פי עדויות של הצלב האדום 69 בני אדם נהרגו במתקפה, 63 עדיין נעדרים.

דובר "אל שבאב", עלי מוחמד ריג', פרסם הודעה שבה נאמר כי במידה וייעשה שימוש בכוח כנגד חברי הארגון בתך הקניון, בני הערובה המוחזקים בידיהם יוצאו להורג. "נתנו הוראה לחיילי הארגון הנמצאים בקניון להוציא להורג את החטופים כשימצאו לנכון לעשות כן",

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.