משבר בקואליציה: נתניהו זימן את החרדים ובנט לפגישה

העימות בין חברי הכנסת משה גפני ובצלאל סמוטריץ הפך למשבר קואליציוני: לאחר שראשי המפלגות החרדיות הביעו תמיכה בגפני – ומנגד בבית היהודי אכן עצרו תקצוב לחרדים, קבע נתניהו פגישה לשעות אחר הצהריים עם השרים בנט, ליצמן ודרעי.

העימות מול הבית היהודי מסכן את הקואליציה? לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הפנים כי מתרחב הקרע בין המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה לבין מפלגת הבית היהודי, החליט נתניהו לקרוא את ראשי המפלגות אליו לפגישה שתתקיים עוד היום בשעות אחר הצהריים.

הכל התחיל כאשר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ מהבית היהודי טען כי יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני מעכב תקציבים הקשורים לחטיבה להתיישבות. בתמורה החליטו בבית היהודי למנוע העברת תקציבים הנוגעים למגזר החרדי, והמשבר הקואליציוני הגדול יצא לדרך.

נתניהו מינה את שר הבריאות יעקב ליצמן לנסות ולהביא לפשרה בין הצדדים הניצים, אך כל נסיונותיו עלו בתוהו. היום כבר נפגשו כל ראשי המפלגות החרדיות לפגישה משותפת בכנסת לדיון בעיכוב תקציבי תלמידי ישיבות חו"ל, סמינרים ותלמידי הישיבות על ידי משרד החינוך בראשות נפתלי בנט.

השר אריה דרעי, החליט על חזית משותפת עם עמיתיו מיהדות התורה. דרעי הצהיר: "לא ניתן לפגיעה כלשהי בתקציבי עולם התורה המעוגנים בהסכמים הקואליציוניים, וכן לא נאפשר אפליה או עיוותים לרעת המוסדות החרדיים". בהמשך נפגשו דרעי גפני וליצמן במזנון הכנסת כאשר ראש המטה של בנט השתתף בחלק מהפגישה אך היא הסתיימה ללא תוצאות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.