ח"כי 'יהדות התורה' נטשו את חדר המו"מ וחזרו

מו"מ במשבר: חברי צוות המו"מ מטעם 'יהדות התורה' איימו הצהריים להפסיק את השיחות עם הליכוד, על רקע טענות כי הליכוד חזר בו מהסיכומים ברגע האחרון ומסרב לקבל את הדרישה להחזרת קצבאות הילדים רטרואקטיבית מינואר.

חברי צוות המו"מ מטעם 'יהדות התורה' איימו הצהריים להפסיק את השיחות עם הליכוד, על רקע טענות כי הליכוד חזר בו מהסיכומים ברגע האחרון ומסרב לקבל את הדרישה להחזרת קצבאות הילדים רטרואקטיבית מינואר.

אך, כעבור שעה קלה חזרו צוותי המו"מ לדון על הסעיפים השונים, הערכה במערכת הפוליטית  כי המשבר יזום על ידי הצדדים במטרה להוריד את מפלס ההסתה התקשורתית כנגד יהדות התורה.

גורמים ב'יהדות התורה' הביעו בשיחה עם 'קוקר' כעס רב על השינוי בעמדת 'הליכוד' ומייחסים זאת לסערה התקשורתית סביב חשיפת מסמך הדרישות של 'יהדות התורה' והקריאה לעצור את ה"סחטנות" החרדית.

ח"כ משה גפני. צילום: משה גולדשטיין
ח"כ משה גפני. צילום: משה גולדשטיין

.

צוותי המו"מ של הליכוד ויהדות התורה החלו בניסוח ההסכם הקואליציוני, תוך כוונה לסיים את כתיבת הטיוטה ולהגיע לחתימה ביממה הקרובה. אך ברגע האחרון פוצצו השיחות בין הצדדים וככל הנראה ישובו לשולחן הדיונים כבר הערב.

עם זאת, גורמים ב'יהדות התורה' מעריכים כי אם הצדדים יגיעו להבנה, הסיכוי לחתימה על הסכם קואליציוני ייתכן כבר ביממה הקרובה. בעקבות הפיצוץ במו"מ, תקיים 'יהדות התורה' הערכת מצב על סיכוייה לקבל את מסמך הדרישות המלא. מאוחר יותר צפויים צוותי המו"מ של 'הליכוד ויהדות התורה להיוועד לפגישה מכרעת.

הפגישה הבוקר נערכה לאחר שאמש החליטו הצדדים להפסיק את השיחות בשל השעה המאוחרת. שני הצדדים ציינו כי אין בשיחות אווירה של משבר. הצדדים נועדו אתמול כאשר צוות הליכוד הציג שורה של פשרות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.