משבר הגיוס: מועצת גדולי התורה של אגודה תתכנס בחמישי

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ביום חמישי הקרוב כדי לדון זאת הפעם השלישית בחוק הגיוס, הערכה: המועצת תחליט לאמץ את חוק הגיוס

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל תתכנס ביום חמישי הקרוב כדי לדון זאת הפעם השלישית בחוק הגיוס. ההחלטה מגיעה על רקע בקשת היועמ"ש שלא לדחות את חוק הגיוס,

במאמר המערכת של המודיע הבוקר כבר נשלח רמז ברור על ההחלטה הצפויה, במאמר נכתב כי "המועצת תצטרך להחליט אם בגלל שבין כך הממשלה תיפול. לא כדאי לשחק לידי לפיד ולהפיל אותה על חוק הגיוס.

אמש יצאה הודעה מטעם סיעות הקואליציה בנוגע לבקשת הדחייה המחודשת מבג"צ בעניין חוק הגיוס, זאת לאחר בקשתו של סגן השר ליצמן – בטענה שהמועצת החסידית הורתה בפעם הקודמת לפרוש באם יעבור החוק, ולכן, ביקש ליצמן, צריך עוד זמן לבדוק איתם שוב, בתקווה שלא יורו על פרישה.

אלא שב'אגודת ישראל', כך מסתבר, ישנם שחולקים על ליצמן בנוגע לבקשת הדחייה. בכיר במפלגה, כך נודע ל'אקטואליק', הטיח אמש בפניו כי בקשתו לדחייה בישיבת ראשי הקואליציה הייתה מיותרת, שכן לדעתו היה צריך לסיים עם הסחבת בעניין חוק הגיוס, ולא להתחיל שוב עם ביזיון "מסע הדחייה של החוק", כלשונו.

"זה לא נכון לבקש ארכה נוספת מבג"צ. צריך לסיים את הסאגה הזו במהרה. ככל שהזמן עובר זה לרעתנו. לבקש שוב דחייה, גורם להתעסקות מיותרת עם החוק וביזיון ללומדי התורה. צריך לגשת לגדולי ישראל ולקבל החלטה. אם יורו לפרוש נפרוש, אם לא – זה מצוין ויהיה סוף לסאגה הזו", אומר אותו בכיר הבוקר ל'אקטואליק'.

בתוך כך, גורם בש"ס סיפר ל'אקטואליק' כי במפלגתם ובמפלגת 'דגל התורה' לא אהבו, בלשון המעטה, את קבלת ההחלטה של ליצמן מבלי להתייעץ איתם, אך בכל זאת דרעי וגפני רואים לנכון לתת לליצמן להתמודד לבדו עם המשבר הזה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חוק גיוס החדש הוא נורא ואיום, חוק של שמד ממש, על חלק גדול מבחורי הישיבות ואברכי הכוללים, וחייבים לשבת בכובד ראש ולטכס עצה יחד איך להלחם נגד החוק הזה, ורק הקב"ה יעזור לנו לנצח על אויבינו.

  אני מאמין באמונה שלמה, שגזירת גיוס השמד = היינו חידוש גזירת הגיוס, ע"י חכי"ם מדגל התייירה קיימת לעד, ולנצח נצחים, ולעולמי עולמים. "עַד כִּי-יָבֹא שִׁילֹה" וגם אם יראו לי ויוכיחו לי ההיפך לא יעזור לכם כלום, אלא נמשיך בהתלהבות דקדושה לריב עם שוטרים/ות, ולמשוך זנבות, ולרבוץ בצמתים וכו', כדי שנוכל ללחום נגד גזירת גיוס השמד והזימה "עַד כִּי-יָבֹא שִׁילֹה". לזכור: כי הוא חוק שהוכן על ידי המערכת הצבאית. וכעת, במפלגות החרדיות נמצאים לקראת השבוע המכריע, שכן בשבוע הבא יגיעו לקיצו הזמן שהותיר בג"ץ לממשלת ישראל לחוקק את חוק הגיוס המתוקן.

  החוק החדש הוא נורא ואיום!!!!!!!!!!!!! חוק שמד, שכולל – חוק ג' עבירות חמורות ביותר, על חלק גדול מבחורי הישיבות ואברכי הכוללים, וחייבים לשבת בכובד ראש ולטכס עצה יחד איך להלחם נגד החוק הזה, והקב"ה יעזור שנוכל לאחד את כל כלל ישראל יחד, ובכוחות מאוחדים יעזור הקב"ה שנוכל להלחם ולנצח הגזירה הנוראה והקב"ה יהיה בעזרינו שנצליח.

  בכל אופן חזקה על רודפי הדת במדינת השמד ,בשלטון החילוני, שרוצים רק רעתה של היהדות החרדים, זה לא התחיל עם גזיזת פאות של התימנים, וגזלת ילדיהם, וגם לא נגמר בכך. ישנה המשך המגמה לגזלת ילדי החרדים מחיק הוריהם דרך הצבא, אין בכך שום ספק.
  === === ===
  *חידה:- באיזו מדינה אדם שלא למד כלום – לא יודע לקרוא, ולא למד תורה, ואין לו סמיכה לרבנות או לדיינות, הופכים אותו לפוסק הבלעדי, בנוסף לכך שהוא לא צריך שום סימוכין לפסקיו?
  *תירוץ:- רק במדינת השמד ורוצחי הנשמות.
  *להלכה למעשה:- כולם יודעין ומודים שהמנהיג הדור הזה הוא יענקושי, ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח. ולא הגר"ח.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. שימו לב שמועצות דגל ושס אפילו לא מתכנסות

  אין להם שום בעיה שיעבור חוק גיוס של 54,000 בחורים ואברכים, מבחינתם מי שבא לו שילך לצבא… פשיטת רגל רוחנית מטורפת.

  יוסף |
  הגב