משבר הגיור: הראשל"צ מסרב לפגוש את הרב שטרן והרב דרוקמן

זעם בציונות הדתית: הרה"ר לישראל, הגר"י יוסף, סירב לבקשתם של הרב אריה שטרן והרב חיים רוקמן להיפגש איתו בניסיון למצוא פשרה למשבר הגיור. "מדובר בהתנהלות מזלזלת כלפי רבנים רק משום שהם חובשים כיפה מהצבע הלא נכון", מסר מקורב לרב דרוקמן

משבר הגיור: בגל"צ נחשף היום כי הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף, מסרב מזה מספר שבועות להיפגש עם שנים מבכירי רבני הציונות הדתית – הגר"א שטרן והגר"ח דרוקמן.

השנים, שמתנגדים נחרצות להקמת ביה"ד החדשים, ביקשו ע"פ הפרסום לפגוש את הרב יוסף כדי להביא לפשרה בין הניצים, אלא שהוא אינו מעוניין בפגישה כזאת.

"עמדת הרב הראשי והרבנות הראשית היא שגיורים בישראל יערכו אך ורק באמצעות מערך הגיור הממלכתי ואין לו כל כוונה לנהל משא ומתן על הנושא עם איש", הבהירו בלשכתו.

גורמים בציונות הדתית הביעו זעם על התנהלות של הראשל"צ וכינו אותה "מזלזלת". "מדובר בהתנהלות מזלזלת ולא מכובדת כלפי רבנים רק משום שהם חובשים כיפה מהצבע הלא נכון", מסר מקורב לרב דרוקמן.

כזכור, בחודש הקודם הודיעו קבוצת רבנים מהציונות הדתית ביניהם הרב נחום רבינוביץ, הרב יעקב מדן, הרב רא"ם הכהן, הרב דוד סתיו והרב שלמה ריסקין, על הקמת מערך גיור עצמאי ונוסף, בשיתוף עם האירגונים: מכון עתים, מכון טריגובוף, בית מורשה, ובתמיכת הסוכנות היהודית.

הרב חיים דרוקמן. הוא והרב שטרן סורבו לפגישה - למרות תמיכתם בעמדת הרבנות הראשית
הרב חיים דרוקמן. הוא והרב שטרן סורבו לפגישה – למרות תמיכתם בעמדת הרבנות הראשית

בהודעה שמסרו הרבנים נאמר: "הרבנים וראשי הארגונים המייסדים הדגישו כי בתי הדין החדשים יעמדו על קיום דרישות ההלכה בגיור באופן מלא, וכי מדובר במהלך שנועד לתת מענה לאלפי אנשים שמעמדם האישי אינו יכול להיות מוסדר במצב העניינים הקיים".

קבוצת הרבנים אף אף קראו לרב הראשי, שידוע במלחמתו נגד גיורים אלטרנטיבים ובעד גיור כהלכה, הרב יצחק יוסף, להצטרף אליהם, ו"לשתף פעולה עם המיזם החדש".

בנוסף נאמר בהודעה: "רשת בתי הדין העצמאיים תעניק ליווי, תוכניות חינוכיות, ושירותים דתיים נוספים למתגיירים, ככל שיידרש", עוד אמרו "אחריותנו המוסרית היא לדאוג לקליטתם של העולים ולהשתלבותם המלאה, למענם ולמען המשכיותו של העם היהודי".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. לידיעתך בדץ בית יוסף בודאי אינו קניינו הפרטי של מרן ולצעריך בכל מקום שהרב מגיע בארץ מכבדים אותו רוב העם זה שאין לו את הצבע כיפה מתאימה ובדיעות הוא דומה לאביו מרן רבינו עובדיה יוסף זצל זה לא אומר שאינו נותן הכשר לרבנות וזה לא אומר שהרב חיים דרוקמן יותר אהוד על הציבור

    שמעון ביטון |
    הגב
  2. זה לא רב ראשי. מדובר בעסקן קטן של ש"ס שמגלגל מליונים בכשרויות בד"ץ בית יוסף. הוא אינו מאמין בכשרויות רבנות שהוא אמון אליהם. הוא אינו הרב של רוב עם ישראל ולכן האיש הזה בטל ומבוטל כעפרא דארעא.

    אזולאי |
    הגב