משבר הטיסות • יאיר לפיד: "השביתה מיותרת – 'שמים פתוחים' זו עובדה מוגמרת"

עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת אמר היום שא האוצר יאיר לפיד: "השביתה מיותרת. שמים פתוחים הם עובדה מוגמרת. הו הסכם טוב ונכון לאזרחי ישראל, לכלכלה הישראלית ולתיירות הישראלית".
לדברי לפיד, "עם זאת להתייחס לבעיות המיוחדות של החברות הישראליות, הנובעות בעיקר מצרכי האבטחה הייחודיים שלהן. הוריתי לצוותים המקצועיים במשרדי להביא לפתרון שיסייע לחברות התעופה הישראליות במציאות המתחדשת של השמים הפתוחים".

רשות שדות התעופה נגד סגירת נתב"ג

יו״ר מועצת המנהלים של רשות שדות התעופה עובדיה אלי ומנכ"ל הרשות יעקב גנות, קיימו הבוקר (ב') התייעצות בנושא החלטת ההסתדרות בנושא העיצומים והשיבושים הצפויים מחר בנתב"ג. בסיום ההתייעצות החליטה הנהלת רשות שדות התעופה להצטרף לבקשת צו המניעה של התאחדות התעשיינים.

התאחדות התעשיינים הגישה אמש עתירה לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים, נגד השביתה הצפויה בנתב"ג ושביתת עובדי חברות התעופה. ההתאחדות דורשת להורות לעובדים לחזור לעבודה ולא לשבש אותה. עוד דורשים התעשיינים להורות להסתדרות שלא להשבית את עובדי רשות שדות התעופה ובכך לסגור את שערי הכניסה והיציאה של מדינת ישראל. בנוסף, דורשת ההתאחדות כי בית הדין יזמן את ההתאחדות, שר התחבורה, שר האוצר ויו"ר ההסתדרות, לשם פתרון המשבר וסיום השביתה.

בתוך כך, למרות שחברות התעופה הישראליות הודיעו כי הן מפסיקות את הטיסות עד הודעה חדשה, שתי טיסות אל על המריאו כמתוכנן. טיסת החברה לציריך, LY 8853, המריאה כמתוכנן וכן טיסה LY 395 המריאה למדריד.

בעמוד הפייסבוק של אל על פורסם, כי הטיסות הבאות ימריאו כמתוכנן: טיסה 423-4 תצא מתל אביב לפריז בשעה 17:00 שעון ישראל, ובה ארון קבורה של רב מקהילת רבני צרפת ונשיא אגודת החירשים שביקש להיקבר בארץ. המטוס יצא למדינה בשל האיסור להלין את המת. טיסה 398 תחזור ממדריד לתל אביב, המראה 22:55 שעון מדריד. הטיסה החוזרת מפריז לתל אביב תצא בשעה 22:00 שעון פריז, וכן טיסה 001 מניו יורק לתל אביב תצא מחר ב-23:30 שעון ניו יורק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.