משבר הישיבות- "לפיד מסרב לשחרר תקציבים, דווקא לישיבות החרדיות"

הישיבות החרדיות במצוקה, מיליוני שקלים שהיו אמורים להגיע אליהן, עדיין נמצאים בידי יאיר לפיד.

 הישיבות החרדיות נתונות במשבר כלכלי קשה, לטענתם, שר האוצר יאיר לפיד מסרב בתוקף לדרישתם לשחרר את עשרות מיליוני השקלים שהיו אמורים להגיע ולתקצב את הישיבות.

ב'בית היהודי' מתנערים מהאחריות לנושא ומטילים את כובד המשקל לאפלייה על מפלגת השלטון- הליכוד.

בעקבות כך, גורם בכיר ב'בית היהודי' סיפר לערוץ 7, כי למרות הבקשות החוזרות, שר האוצר לפיד מתנגד בתוקף להעברת הכספים לישיבות וזאת למרות מלחמתו העיקשת של 'הבית היהודי' בנושא.

בנוסף, טען הגורם כי לפיד העביר את הכספים לישיבות הציוניות שמעודדות גיוס לצה"ל, אך הפלה את הישיבות החרדיות ולא העביר להם את הכספים המגיעים להם, הוא אמר כי "הבית היהודי נלחם קשות על הכסף לישיבות הציוניות והחרדיות כאחד אך השר לפיד הסכים להעביר את הכסף לישיבות הציוניות אך בולם את הכסף לישיבות החרדיות".

בדבריו, קרא להפעיל לחץ כבד על חברי הליכוד, כיון שלדעתו אינה מתערבת בנושא הישיבות ובהעברת הכספים לחרדים "עולם התורה הוא אחד, בין הוא חרדי או בין אם הוא ציוני. הבית היהודי עושה רבות כדי שהכסף יועבר. חובה על אנשי הליכוד שעולם הישיבות חשוב להם לפעול מיד להעברת הכספים כדי שעולם התורה לא יחרב".

הבכיר מ'הבית היהודי' הדגיש כי המלחמה על כל עולם התורה אינה פשוטה "יש מי שהכריז מלחמה על כל הישיבות הציוניות והחרדיות ומנסה לחוקק חוקים דרקוניים שיביאו לפגיעה קשה בכל הישיבות. החוקים כוללים סנקציות לא הגיוניות ורדיפה אישית אחר תלמידי הישיבות. מלחמתנו היא אחת למען כל הישיבות, תקוותי שנמצא שותפים גם בקרב אנשי הליכוד שהתורה חשובה שלהם".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האפיפיור יאיר לפיד, מנסה להשתלט על חיינו, היו גדולים ממנו, גם בחכמה, גם ברמה, ובעיקר ברשעות שחשבו לעשות כן, ולא הצליחו. אלו פירוריו האחרונים של עולם ההשחתה החילוני… הבעיה היא שאנחנו לא מקשיבים לגדולינו וצדיקינו, ר' חיים בריסקער למשל, צפה את התופעה של בנט מלפני 100 שנה, רק אנחנו לא קולטים מסרים!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הלכות חנוכה החדשה שו"ע סימן תשע"ד (תהא שמד על דורינו?) ….ובו סעיף אחד
  א) אין לשחק בסביבון העשוי מ"עץ": הג"ה: ואם ח"ו נאנס ועבר, וכן אם אחד מהילדים נכשל במשחק סביבון מ"עץ", (עבירה שאפילו יום הכיפורים אינו מכפר) יש לדון על כשרות הנרות שהדליק, ועל הילד, ומשפחתו, ומחמירים להדר ע"פ מורינו שליט"א, להדליק שנית בלי ברכה, וכן יש להזהר לא לומר בשעת הכנסת ספר תורה כל שמונת ימי חנוכה, הפסוק עץ חיים היא וגו' בין בשבת בין בחול. וע"כ למהדרין מן המהדרין עצה טובה, להוציא את כל הסביבונים העשויים מ"עץ", מהבית היהודי, מהבני תיירה, מהתלמוד תורה, מבית יעקב, מהישיבה, מהכוללים, והחיידר וכו' עד מקום שידו מגעת, ואם עברו כמה ימים ולא הוציאם צע"ג לדינא. ובאם ימצא סביבון מ"עץ" אצל ילד שהגיע לחינוך יעשה שאלת חכם מיד, וכן נוהגים בבני ברק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב