משבר הקורנפלקס: ליצמן: "הייתה פה רשלנות". חברת חקירות חיצונית תחקור הכשלים

אנשי משרד הבריאות בדקו היום (ראשון) במשך עשר שעות את הליך הייצור במפעל תלמה בערד של חברת יוניליוור, בעקבות פרשת דגני הבוקר. "עד כה מקור הזיהום לא אותר. ייתכן ונובע מתחלואת עובד או זיהום משני. הומלץ לבצע בדיקות מעבדה לעובדים, על מנת לנסות להשלים את החקירה", נאמר בהודעת משרד הבריאות

אנשי משרד הבריאות בדקו היום (ראשון) במשך עשר שעות את הליך הייצור במפעל תלמה בערד של חברת יוניליוור, בעקבות פרשת דגני הבוקר. "עד כה מקור הזיהום לא אותר. ייתכן ונובע מתחלואת עובד או זיהום משני. הומלץ לבצע בדיקות מעבדה לעובדים, על מנת לנסות להשלים את החקירה", נאמר בהודעת משרד הבריאות.

בריאיון ל"תכנית חיסכון" מסר הערב שר הבריאות ליצמן כי נבדק כל דבר קטן או גדול במפעל – ובאופן יסודי: "מצאנו שרשלנות הייתה, אבל לא שיקרו לנו. עלינו להמשיך בבדיקה". לדבריו של ליצמן, "חברה חיצונית תחקור כיצד יצא מהמפעל דבר שלא היה צריך לצאת. דרשנו לבדוק את כל העובדים שהייתה להם גישה".

(באדיבות רשת)

"משרד הבריאות בדרך כלל נותן תקן למפעלים גדולים שנקרא GMP שנותן להם אפשרות לפעול לבד ללא דיווחים שוטפים. אנחנו הולכים לבדוק את המפעל יום יום ולחקור איך יצא מהמפעל מה שיצא. נבדוק את העובדים שהייתה להם נגיעה. צריך לבדוק האם אנחנו סומכים על המפעלים או לא".

צוות משרד הבריאות בראשות, פרופ׳ איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור, ומנהל שירות המזון הארצי, אלי גורדון, ערך את הביקורת מפעל תלמה בערד. מהמשרד נמסר כי ה"חברה שיתפה פעולה עם הבדיקה באופן מלא. צוות משרד הבריאות התרשם כי מדובר ברצף טעויות רשלני ולא באירוע עם כוונת זדון מצד הנהלת החברה ומערך האיכות".

עם זאת, לדברי המשרד, עדיין נדרש תהליך השלמת חקירה בעניין הדליפה של המוצרים מהחברה. לשם כך החברה גם שכרה שירותי משרד חקירות חיצוני, כדי לבדוק את הסיבה לזליגת המשטח לדרכי השיווק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.