משבר הרפורמים • רבני 'דגל' מצטרפים למתקפה: "נתניהו רוצה להיות כמותם"

יממה לאחר המתקפה ההתבטאויות החריפות של נציגי 'דגל התורה' אמש, מצטרפים הגרב"ד פוברסקי והגר"ד כהן למתקפה נגד נתניהו. היום: מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' תתכנס בירושלים ותדון בנושא

"הרפורמים רוצים להחליף את התורה הקדושה. הם כופרים ממש. מחללים את התורה. אסור לדבר איתם ואסור להתעסק איתם. הם גרועים מחילונים…חילוני לא מתערב הוא אומר אני חילוני אבל הרפורמי אומר אני רב. זה זיוף ממש כך אומר ראש ישיבת פונוביז', הגרב"ד פוברסקי, בדברים שפורסמו הבוקר ב'יתד נאמן'.".

הרקע לדברים היא פגישתו המתריסה של ראש הממשלה עם נציגי הרפורמים. פגישה שמהוה המשך למגמת ההכרה בתנועות הללו.

הגרב"ד הוסיף: "ידענו מראש שזה החורבן של הדור. הם גורמים להתבוללות ותמיד נלחמו בהם, כל המרעין בישין הללו, גם מרן החתם סופר נלחם בהם…ראש הממשלה בליבו גם היה רוצה להיות כמותם"

בנוסף הובאו בעיתון דבריו של ראש ישיבת חברון, הגר"ד כהן, שתקף את ראש הממשלה והרפורמים ברוח דומה.

בתוך כך, היום בשעה 15:00 תתכנס מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל' לישיבה מיוחדת בבית הוועד הפועל של אגודת ישראל ברחוב שומר הכותל בירושלים. בישיבה, שתפתח בדברי זיכרון לאדמו"ר מערלוי, ידונו החברים בנושאים שעל סדר היום כשבמרכזם פשרת הכותל וההכרה ברפורמים.

כזכור, ח"כ ישראל אייכלר הבהיר אמש כי למרות התנהלותו של ראש הממשלה מול הרפורמים, אין בכוונת מפלגתו לפרוש מהקואליציה מאחר וצעד כזה ישרת את התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות.

"לא ניתן פרס לרפורמים ונצא מהקואליצה", דברי אייכלר בראיונות לתחנות הרדיו החרדיות. לטענתו, המפלגה תפעל רק ע"פ הנחיות מועצת גדולי התורה.

הצהרות חריפות ללא מעשים, בינתיים. צילום: שלומי כהן
הצהרות חריפות ללא מעשים, בינתיים. צילום: שלומי כהן

מוקדם יותר דיווחנו על זעם רב במפלגות החרדיות בעקבות פגישתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם הארגונים הרפורמיים. מי שמובילים את הביקורת והמחאה אלו נציגי 'דגל התורה' שמשמיעים הבוקר ביקורת חסרת תקדים בחריפותה, בטח בקדנציה הנוכחית, נגד נתניהו.

"לא נוכל לעבור לסדר היום על פגישת נתניהו והרפורמים", אומר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בדברים שהתפרסמו אמש ב'יתד נאמן' ומוסיף: "אני מצפה מראש בממשלה שאנחנו שותפים איתו ונזהרים בכבודו, בדברים שאצלו חשובים ורגישים אנו לא פוגעים בו אולם אצלו אין הדדיות, בדברים הכי רגישים שלנו, הכי פוגעניים, הפגישה המתוקשרת עם הרפורמים שתוקעים סכין בליבה של היהדות, אנשים שמטרתם הרס היהדות וגורמים להתבוללות".

עוד אומר גפני: "מבחינתנו הרפורמים זה אם כל חטאת, אמנם יש להם כסף רב והם יכולים לסייע לפוליטיקאים שונים, הייתי מצפה מאותם אלה שינהגו בכבוד ובדרך ארץ כלפי התורה הקדושה שהרפורמים והקונסרבטיבים מנסים לפגוע בה".

"היהדות הנאמנה תעמוד כחומה בצורה נגד מגמות הרסניות אלו כולל של ראש הממשלה ואנחנו נבחן היטב האם זה עולה בקנה אחד עם שמירת הסטטוס קוו שמעוגן בהסכם הקואליציוני בינינו", מסיים גפני.

ואילו ח"כ אורי מקלב מאשים את נתניהו בכך ש"חשובים לו יותר אותם גופים עתירי ממון והשפעה מאשר העם היהודי. כנראה שהוא קרוב אליהם אידיאולוגית".

גם מזכ"ל התנועה, יעקב אשר, הצטרף למתקפה. אשר בחר לעקוץ את נתניהו על כך ש"בענייני ביטחון ומדיניות מבהיר כל העת כי אין להיכנע ללחצים מחוץ לישראל ואילו במקרה זהה הוא מתרפס בפני הרפורמים".

בנוסף השמיע אשר איום מפורש המיועד לאזני נתניהו ואנשיו: "אין ספק שהדבר מחייב אותנו לבדיקת השותפות הזאת, להעמיד את ראש הממשלה במקומו בנושא זה ויפה שעה אחת קודם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.