גדולי ישראל על משבר השידוכים: "צרת הדור"

משבר השידוכים מכה במגזר החרדי ומתמקד בעיקר בבנות המגזר שטרם הצליחו למצוא זיווג. מה התבטאו גדולי ישראל? ומה חושבים השדכנים? מיוחד.

משבר השידוכים מכה במגזר החרדי ומתמקד בעיקר בבנות המגזר שטרם הצליחו למצוא זיווג "מספיק הגון".

"בשנים האחרונות יותר ויותר נערות מתבגרות הצטרפו למעגל מעוכבי הזיווג", מספר ל'קוקר' א'  שדכן בני ברקי. "התופעה הולכת ומתרחבת בעיקר אצל בנות בררניות שלא מתפשרות על הצעות שידוכים שלא מספקות אותן והן נכנסים לקטגוריית המתבגרות. "מדובר בנערות מהעילית שבעילית, מכל הבחינות," טוען השדכן, "הבנות רוצות שידוך שמתאים ופוסלות הרבה בדרך, המספר רק הולך וגודל ויוצר בעיה בשוק השידוכים".

במגזר הצ'ולינקים המצב טוב יותר, "הבנות הצ'ולנקיות שבאות מבתים סגורים לא מורידות על כל דבר ומתארסות מהר".

באחרונה התבטא מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן על עניין השידוכים, "זו צרת הדור", אמר בכאב. מרן  הגראי"ל שמקבל אלפי פניות על בעיות בפרנסה שלום בית וזיווג, יעץ  לאב שבתו עמדה להינשא עם בחור ששם רעייתו לעתיד דומה במעט לשם אמו, שתינשא בשל "המחסור" בבחורים.

חבר מועצת גדולי התורה מרן הגאון רבי יצחק זילברשטיין, הדגיש במהלך דרשת החג בבית הכנסת המרכזי ברמת אלחנן על בעיית השידוכים," זו צרה שיושבת בבית כמו מחלה", הטעים, וחזר על כך מספר " אוי שידוכים, שידוכים , זה נורא".

כמו גם למרן הרב שטיינמן, גם לרבה של רמת אלחנן מגיעות אין ספור בקשות לתפילות. והוא ער לבעיה שהפכה ל"מכת מדינה". המצב בשוק הפך לבעייתי עד כדי  כך שהרבנית לאה קולדצקי, הבטיחה לבחורה שזיווגה מבושש לבוא כי "שזה יקרה", תבוא לשמחת הווראט בכל שעה שזה לא יהיה".

בשל  התופעה, במספר מוקדים ברחבי הארץ נערכה סגולתו המיוחדת של מרן הגר"י אדלשטיין למציאת זיווג  סדרי לימוד מיוחדים שבסופם התפילה המיוחדת שתיקן הגר"י אדלשטיין נערכו בהתעוררות עצומה בני ברק עבר לפני התיבה הגרש"י בורנשטיין ובכותל המערבי הצדיק רבי בנימין פינקל שליט"א.

הסגולה המיוחדת למציאת זיווג בנקל שנתקנה על ידי מרן הגאון הגדול רבי יעקב אדלשטיין עשתה לה כנפיים בשנה האחרונה, ובהושענא רבה הנוכחי הפכה לתופעה של ממש. אלפי שמות של מצפים לישועה נמסרו למוקד מיוחד מטעם רשת הכוללים "רינה של תורה", ומאות מאברכי הכולל עסקו בתורה ג' שעות רצופות בתענית דיבור עד לשעת חצות ליל החיתום  – הושענא רבה, אז נעמדו בתפילה מיוחדת למציאת זיווג שתיקן מרן הרב אדלשטיין לטובת כל המצפים לישועה ובפרט לזיווג הגון.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בתמונה רואים פרופיל של בררנים קלאסים

  מצד אחד חניוק חנון עם פאתים עבים, וחניוקית חנונית שלומפרית

  על מה יש להם להתרברב ולברר???

  על מה???

  חחחחחח |
  הגב
 2. כל הבעייה בנשים ולא בגברים, הסבר:

  הגברים מחזרים אחרי הנשים ולא להיפך, והגברים בד"כ מסורבים מצד הנשים ולא להיפך.

  לכן כל עוד הנשים יעמדו על זה שהגברים צריכים ללמוד יום שלם, הם ישארו שנים! שלמות (ולא יום שלם) ללא גברים.

  חשבון נפש |
  הגב